Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Іван Франко іспанською

В Інституті франкознавства Університету відбулася презентація книги «Іван Франко. Українське перо іспанських класиків», яку нещодавно видало Українське студентське товариство Університету Валенсії.
Привітав присутніх директор Інституту франкознавства Святослав Пилипчук, який зазначив, що «видання є одним із важливих кроків на шляху до залучення іспаномовного світу в царину української культури».
«Це перший проект недавно заснованого студентського товариства Університету Валенсії. Ми зробили наголос на постаті Івана Франка із двох причин: по-перше для того, щоб збудувати «мости взаємоцікавості» між двома культурами, а по-друге – щоб життям і політичною творчістю Івана Франка показати як сучасну Україну, так і події які відбувалися в час Івана Франка», – представив нове видання студент Валенційського університету, редактор часопису «Надсегурська Україна», автор-упорядник Андрій Якубув.
Своїми враженнями про подорож до села Нагуєвичі поділилась студентка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, технічний редактор видання Ольга Тимо­шенко.
«Ми пишаємося нашими національними світочами, але, на жаль, світ про них знає надто мало. У моїй статті «Гордість і слава України» я намагався показати різносторонність і велич Івана Франка, яка буде певним відкриттям для іспаномовного читача», – зауважив доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури, співавтор видання Валерій Корнійчук.
Із вітальним словом також виступив доцент кафедри світової літератури, кандидат філологічних наук, співавтор книги Ярема Кравець, який розповів про рецепцію іспанської культури крізь призму поглядів Івана Франка. Доповідач зауважив, що «спів­праця у виданні наштовхнула на дещо іншу тему – сприйняття Івана Франка іспанською культурою».
Окрім того, присутні заслухали рецензію голови студентського самоврядування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, технічного редактора видання Степана Золотаря на статтю професора Володимира Сабадухи.
Також учасники заходу мали нагоду насолодитися іспанською піснею «Маленька наречена» у виконанні випускниці Університету Ольги Війтів.

Олександра Чура