“Різдвяний дідух”

Днями в Музеї історії Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили виставку “Різдвяний дідух” народного майстра із соломоплетіння Володимира Мишолівського. Організатор заходу – Центр культури та дозвілля “Лис Микита”. До слова, стараннями співробітника Музею історії Університету Марти Стефури, аспіранта ка­фед­ри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси, відбулася презентація українських новорічних традицій.
На початку відкриття культурно-мистецького дійства присутніх зачарував своїм співом відомий львівський гурт автентичного співу “ДоСхідСонця”.
Радісна передріздвяна атмосфера та давня добра енергетика українських дідухів додали поціновувачам української культури одухотвореного різдвяного піднесення та незабутніх вражень від власноручного плетіння дідуха. Під час відкриття виставки відбувся майстер-клас Володимира Мишолівського, і студенти та викладачі випробовували себе в майстерності виплітати двометрового різдвяного дідуха.
Виставка “Різдвяний дідух” триватиме в Університеті до 21 січня нового 2010 року.

Олександр Лавринович

Категорія: №8, грудень 2009 р.