Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Минув місяць роботи професора Івана Вакарчука на посаді Ректора Університету

Минуло 30 днів від часу призначення професора Івана Вакарчука на посаду ректора Львівського національного університету імені Івана Франка.
З перших днів перебування на посаді Іван Олександрович активно спрямував свою діяльність на підготовку заходів (із вказанням конкретних термінів) на виконання програми “Львівський національний університет імені Івана Франка – сучасний європейський університет”. З цією метою рішенням ректорату факультетам і коледжам доручено розглянути і затвердити пропозиції до програми на вчених (педагогічних) радах.
Ректор запланував низку зустрічей із колективами факультетів та структурних підрозділів Університету. Проведено зустрічі з колективами факультетів, а саме: географічного, геологічного, біологічного, хімічного, прикладної математики та інформатики, філософського, філологічного, механіко-математичного, міжнародних відносин, факультету культури і мистецтв, а також зі Студентським урядом і колективом архіву Університету. Продовження

Адам Коцко – символ боротьби українського студентства за національний університет у Львові

До 100-річчя від дня загибелі

1 липня 2010 року минає 100 років, як у найдавнішому будинку Львівського університету, що на вул. Грушевського (тоді – вул. Св. Миколая), під час протистояння між українськими та польськими студентами загинув 21-річний український студент третього року навчання правничого факультету Адам Коцко. Відтоді й донині він є символом боротьби українців за національний університет у Львові.
Львівський університет закономірно вважають одним із найдавніших вищих навчальних закладів України. Історію становлення української державності в Галичині важко уявити без історії Львівського університету, його професорів та вихованців, оскільки всі процеси в суспільному житті, науці, культурі, відбувалися за їхньої активної участі. Продовження

Самостійна робота студента – невід’ємна складова освітнього процесу

22 червня 2010 року в Актовій залі Університету відбулася виробнича нарада за участю проректорів, деканів факультетів та завідувачів кафедр. На нараді розглядали такі питання: про організацію самостійної роботи студентів (мотивація, конт­роль); організація “вільної траєкторії” студента (пропозиції факультетів щодо вибіркових дисциплін та формування “різнофакультетських бакалаврських груп” студентів для організації гуманітарної та світоглядної складових освіти) тощо.
Підготовка кваліфікованих фахівців з вищою освітою, конкурентоспроможних на ринку праці, здатних до компетентної і ефективної діяльності на рівні європейських світових стандартів, можлива за умови стимулювання професійного зростання студентів, виховання їхньої творчої активності. Значно вагомішою стає роль викладацького колективу, факультетів і кафедр у розвитку навичок самостійної роботи студентів. Продовження

Іван Вакарчук: “Маємо забезпечити рівний доступ до якісної освіти людям із особливими потребами”

23 червня у Дзеркальній залі Університету відбулася робоча нарада щодо впровадження інклюзивної освіти в Університеті.
Молоді люди з особливими потребами, відповідно до чинного законодавства, також в Україні мають право здобувати вищу освіту. Часто, намагаючись скористатися цим правом, вони таки здобувають її в наших вищих навчальних закладах. Адаптація таких людей у навчальні процеси вищої школи непроста, інколи навіть психологічно болісна.
Саме на усунення цієї проблеми була спрямована робоча нарада щодо впровадження інклюзивної освіти в Університеті.
Ураховуючи світові тенденції розвитку освіти, у нашому Університеті дедалі більшого поширення набуває спільна форма навчання та виховання студентів з особливостями розвитку та їх здоровими однолітками. Спільне здобування освіти – основа інтеграції та соціальної адаптації студентів з обмеженими можливостями. Продовження

У Франковому університеті вшанували пам’ять науковців – жертв Другої світової війни

22 червня у Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрили виставку з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні.
В експозиції представлено копії архівних документів з особових справ викладачів Університету від 1939 до 1941 року.
У відкритті взяли участь Ректор Університету Іван Вакарчук, консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Яцек Жур, завідувач Архіву Університету Ольга Осередчук, спеціаліст Державного архіву Львівської області Олег Бондар, проректори, викладачі та студенти.
“Цю трагедію викладачів, які творили науку та навчали студентів, потрібно осмислити не лише документально – наш святий обов’язок донести громадськості правду про ці жахливі події, щоб не повторювати помилок історії. Маємо знати не лише тих, кого знищили, а й тих, від чиїх рук вони загинули”, – звернувся до присутніх Іван Вакарчук. Продовження

Презентація книги про Романа Іваничука

Останнього дня травня у Дзеркальній залі Університету презентували книгу “Меч і мисль: творчість Романа Іваничука у національних вимірах української культури”. Книгу, яка є своєрідним підсумком літературної і громадської діяльності видатного українського письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Героя України, професора Львівського національного університету імені Івана Франка Романа Іваничука. У презентації взяли участь Ректор, проректори Василь Височанський, Марія Зубрицька, Мар’ян Лозинський, а також громадські, культурні діячі, викладачі і студенти Університету.
На зустріч із Романом Іваничуком прийшли його шанувальники, друзі, колеги, науковці та студенти. Кожен присутній у залі мав у серці частинку любові до великого українського Маестро слова. У залі панувала святкова й урочиста атмосфера, яку доповнювали виступи хору факультету культури і мистецтв під керівництвом Оксани Мельничук. Продовження

Університет ушанував Івана Франка

28 травня на могилі Івана Франка відправили панахиду з нагоди 94-ї річниці від дня смерті письменника. Відслужив панахиду настоятель храму Святої Софії о.Смук, участь узяли представники влади, академічної спільноти Університету та гро­мад­ськості.
Від імені академічної спільноти ЛНУ ім. Івана Франка квіти поклали Ректор професор Іван Вакарчук та проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур.
На вічі виступили голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль, письменник Валерій Шевчук, Ректор Університету Іван Вакарчук. Іван Олександрович наголосив на важливості популяризації та всебічного вивчення життя і творчості Івана Франка. Зокрема, для молоді з цією метою Університет щороку проводить Всеукраїнський конкурс для старшокласників “Іван Франко: Дух, наука, думка, воля”. Продовження

Усе наше життя минає в пошуках себе…

Ми неодноразово чули, що треба вчитися на чужих помилках. Звісно, цієї поради вкрай рідко вдається дотримуватися, здебільшого всі вчаться на власних помилках. А от перейняти цінний досвід, мабуть, набагато легше. Варто дізнатися, що спонукає людей досягати високих здобутків у житті.
4 червня Центр гуманітарних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка організував зустріч із американською дослідницею, професором історії Університету Вермонта (США) Ліндою Грей. Упродовж тривалої академічної кар’єри пані Лінду цікавили і далі цікавлять американська та європейська (французька, голландська, данська) колоніальні історії, жіночі студії середньовіччя та ін. У 2008 році вона викладала на експериментальній магістерській програмі з культурології Львівського національного університету імені Івана Франка курс “Memoirs as History and Literature” (“Спогади як історія й література”). Продовження

Вітаємо найкращих студентів!

Найкращі студенти Університету отримують іменні стипендії зарубіжних меценатів: імені Б. Барабаша (США), Анни і Теодора Беш “Калина” (Канада), родини Лозинських (CША); імені Дмитра та Стефанії Куп’яків (Канада); найкращі аспіранти Університету отримують стипендії імені Товариства Косбілд (Канада).
Упродовж 2009/2010 навчального року студенти Університету, колишні випускники Буської гімназії отримали стипендію імені Дмитра та Стефанії Куп’яків (Канада):
1. ЗАВАЛІЙ Мар’яна – студентка факультету іноземних мов.
2. ПАСЄКА Галина – студентка факультету іноземних мов.
3. ПАСЄКА Ганна – студентка факультету іноземних мов.
4. ФРОЛОВА Віра – студентка факультету іноземних мов.
5. КУБАТ Тетяна – студентка Педагогічного коледжу.
6. КУРІЙ Ольга – студентка Педагогічного коледжу.
7. ЛЕВКІВ Катерина – студентка Педагогічного коледжу.
8. ЛЕВКІВ Катерина – студентка Педагогічного коледжу (вдруге). Продовження