Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Урочистості з нагоди початку нового навчального року

2 вересня 2013 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалися урочистості з нагоди початку нового 2013-2014 навчального року богослужінням у церкві Преображення Господнього та посвятою першокурсників  у студенти. Цьогоріч Університет прийняв до своєї академічної родини понад 3,5 тисячі охочих здобувати якісну європейську освіту.
Із вітальним словом з нагоди початку нового навчального року виступив Перший проректор, професор Василь Височанський. Особливе звернення він адресував першокурсникам, які “вступили до одного з найдавніших і найпрестижніших університетів не лише України, а й Європи, що вже понад 350років творить свою історію”. Проректор запросив студентів у “Країну Знань, яку розбудовують багато поколінь учених і науковців”. За його словами, сьогодні понад 250 професорів, більше 1000 кандидатів наук, понад 70 академіків, залужених працівників освіти, науки, техніки, лауреатів державних премій готові поділитися своїми знаннями зі студентами.

Продовження

Юлія Витвицька: “Треба любити дітей”

За підсумками проведеного Студентським самоврядуванням анкетування, відповідно до Положення про порадника академічної групи Львівського національного університету імені Івана Франка, а також на підставі витягів із протоколів засідань учених рад факультетів 2012/2013 навчального року, згідно з Наказом Першого проректора премійовано десятьох кращих порадників академічних груп “за розвиток академічних традицій Університету, високий рівень виховної, мистецько-культурної та громадської роботи”:
Витвицьку Юлію Несторівну – асистента кафедри теорії і практики журналістики факультету журналістики.
Галамагу Любомира Богдановича – асистента кафедри програмування факультету прикладної математики та інформатики.
Дику Ольгу Олегівну – асистента кафедри ботаніки біологічного факультету.

Продовження

Університет і Дні Львова у Києві

У рамках Днів Львова, що проходили впродовж 19 – 22 вересня у столиці, презентували проект “Львів науковий”. На запрошення Львівського Товариства у Києві Делегація Львівського національного університету імені Івана Франка взяла участь у заходах. Нагадаємо, що чотириденна культурна програма в Мистецькому Арсеналі в Києві мала на меті представити Львівщину, її культуру, побут, історію, познайомити з відомими львів’янами. Театралізоване дійство з львівським сурмачем і зміною варти, символічне передавання ключів від Львова бургомістрами вдало відтворили атмосферу середньовічного Львова. Продовження

Міжнародний День музики в Університеті

З 1975 р. за ініціативи великого скрипаля ХХ ст. Ієгуді Менухіна світова громадськість відзначає 1 жовтня Міжнародний День музики. Вперше відзначення цієї святкової дати в ЛНУ ім. Івана Франка відбулось минулого року у форматі Міжнародної конференції та циклу концертів на факультеті культури та мистецтв під гаслом “100 років Інституту музикології Львівського університету”. Про це докладно розповідала газета “Каменяр” у вересневому номері 2012 року.

Продовження

Діалог із Послом Америки

3 вересня 2013 року студенти ЛНУ ім. Івана Франка мали унікальну нагоду почути виступ дипломата вищого ешелону дипломатичної служби США Джеффрі Р. Пайєтта, який прибув до Києва 3 серпня 2013 року як восьмий Посол Сполучених Штатів Америки в Україні. Зустріч відбулася у форматі активного діалогу, упродовж якого молодь отримала відповіді на актуальні питання про політику США в Україні та загалом у світі.
Посол розпочав виступ із представлення свого дипломатичного шляху. До слова, Джеффрі Р. Пайєтт упродовж 24-річної кар’єри у Державному департаменті працював в Азії, Європі та Латинській Америці, зокрема головним заступником помічника Державного секретаря – заступником керівника Бюро з питань Південної і Центральної Азії, також заступником голови дипломатичної місії США в Міжнародних організаціях у Відні впродовж різних часових відтинків.

Продовження

Міжнародна наукова конференція ґрунтознавців

19 вересня 2013 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна наукова конференція “Актуальні проблеми генетичного, географічного, історичного, екологічного ґрунтознавства”.
Організаторами заходу є географічний факультет Університету в співпраці з кафедрою ґрунтознавства і географії ґрунтів Ягеллонського університету (м. Краків, Польща) за сприяння Львівського відділення українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, Буської районної ради та Буської районної державної адміністрації, Олеської селищної ради.

Продовження

“Комплексний аналіз та суміжні питання”

23 вересня 2013 року в Університеті розпочала роботу Міжнародна конференція “Комплексний аналіз та суміжні питання”, організатором якої є механіко-математичний факультет та Львівське математичне товариство. У заході взяли участь понад 100 учасників із майже 22 країн (Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Канади, США, Італії, Німеччини, Бельгії, Туреччини, Норвегії, Фінляндії, Індії, Ізраїлю, ОАЕ, Кіпру, Кувейту, Непалу, Пакистану, Алжиру, Нігерії, Гамбії).
Від імені оргкомітету присутніх привітав завідувач кафедри теорії функцій та теорії ймовірностей, доктор фізико-математичних наук, професор Мирослав Шеремета.

Продовження

Ювілейні святкування українсько-німецької співпраці

Цьогоріч минає 20 років від часу заснування Асоціації українських германістів у нашому Університеті, діяльність якої посилила й розширила українсько-німецьку академічну співпрацю. У рамках ювілейних святкувань 27 вересня 2013 року відбулася ХХ Міжнародна конференція “Німецько-український діалог у мові, літературі та культурі”, а також засідання круглого столу на тему: “Навчальні програми з германістики та перекладознавства у міжнародному контексті”. Урочистості об’єднали знавців німецької мови з усіх куточків України та світу, вразивши масштабністю й водночас теплою атмосферою, незважаючи на статус учасників, вік чи рівень володіння мовою.

Продовження

Італійська відзнака для українського перекладача

При відзначенні 14 вересня цього року 692-ої річниці від смерті великого Данте вперше прозвучали українською мовою терцини “Божественної комедії” в старовинній равеннській базиліці Сан Франченско, при якій поховано великого поета. Професор кафедри перекладу Київського університету імені Бориса Грінченка Максим Стріха презентував тут свій нещодавно виданий у Львові переклад дантового “Пекла”. Це видання стало наслідком понад 20-річної праці перекладача й водночас відомого фізика, доктора фізико-математичних наук, президента Українського фізичного товариства.
Продовження