“Комплексний аналіз та суміжні питання”

23 вересня 2013 року в Університеті розпочала роботу Міжнародна конференція “Комплексний аналіз та суміжні питання”, організатором якої є механіко-математичний факультет та Львівське математичне товариство. У заході взяли участь понад 100 учасників із майже 22 країн (Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Канади, США, Італії, Німеччини, Бельгії, Туреччини, Норвегії, Фінляндії, Індії, Ізраїлю, ОАЕ, Кіпру, Кувейту, Непалу, Пакистану, Алжиру, Нігерії, Гамбії).
Від імені оргкомітету присутніх привітав завідувач кафедри теорії функцій та теорії ймовірностей, доктор фізико-математичних наук, професор Мирослав Шеремета.

У вступному слові декан механіко-математичного факультету, доктор фізико-математичних наук, професор Михайло Зарічний розповів про тривалу історію математичної науки в Університеті, згадавши видатних учених минулого, які починали її творити, і сучасників, які продовжують справу попередників, а це зокрема професори: М. Шеремета, М. Заболоцький, О. Скасків, А. Кондратюк, І.Чижиков і багато інших. Михайло Михайлович згадав і Львівську математичну школу, яка сформувалася в Університеті у 20-30-х роках минулого століття. Основним досягненням школи та її керівника, найталановитішого львівського математика Стефана Банаха, було закладення основ функціонального аналізу, який, за словами декана, також є дотичним до тематики конференції.
Приємною новиною стало повідомлення професора Михайла Зарічного про відновлення відомої Шкотської кав’ярні – місця зустрічей представників“математичної школи Банаха”. Михайло Михайлович висловив сподівання, що учасники вже наступної конференції матимуть можливість насолодитися львівською кавою в легендарній кав’ярні.
Упродовж шести днів працювали дві паралельні секції, де учасники обговорювали такі основні проблеми: комплексний аналіз однієї змінної; комплексний аналіз декількох змінних; комплексні наближення.

Марія Пилип
Фото Олега Вівчарика