Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

«Під щитом Небесної сотні»

2016-02-20-hoda-03Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка 19 лютого 2016 року тихою ходою вшанувала Героїв Небесної сотні.
«Цими днями минає друга річниця з часу кривавих розстрілів Небесної сотні на столичному Майдані, – звернувся до скорботної громади Ректор Університету, професор Володимир Мельник. – Відбувся розстріл тих людей, які прагнули обстояти Україну українською, не зазіхаючи на чужі території та надбання. Та їх просто знищили».
Ректор наголосив, що Україна переживала різні періоди історії, але наша держава завжди була і є мирною, європейською, толерантною і справедливою. Продовження

145-річчя Педагогічного коледжу

2016-02-26-pedcollege-02Педагогічний коледж – це завжди рух уперед, це ознака життя і розвитку, це поєднання енергії молодості з мудрістю зрілих років», – зазначила під час відкриття Урочистої академії з нагоди 145-річчя від часу заснування найстарішого навчального закладу педагогічного профілю нашої держави директор Педагогічного коледжу Оксана Сурмач.
Від іменеі ректорату Університету з вітальним словом звернувся до колективу коледжу проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим. «Маю велику честь і надзвичайну приємність вітати студентів, викладачів і працівників Педагогічного коледжу з ювілеєм», – сказав проректор. Продовження

Аудиторія імені Героя Небесної сотні Сергія Кемського

2016-02-19-auditorium-16У дні, коли українська спільнота вшановує пам’ять невинно убієнних героїв Майдану, 18 лютого 2016 року відбулось освячення аудиторії імені Героя Небесної сотні – випускника філософського факультету Сергія Кемського.
«Сергій осягав тут свою професію за покликанням того Божого дару, яким він був щедро наділений. Тепер він – серед Героїв Небесної сотні», – сказав під час чину освячення капелан Університету, о. Тарас Островський.
За його словами, Герої небесного війська дають нам великий приклад – як навчатися, як зростати духовно, як пожертвувати життям заради багатьох.
Отець Тарас Островський закликав студентів філософського факультету пронести Правду, за яку на Майдані поклали життя їхні однолітки та старші колеги, майбутнім поколінням, аби пам’ять про Героїв Небесної сотні була вічною. Продовження

«Небесна сотня білих журавлів»

2016-02-19-flashmob-07Понад 25 студентів філологічного факультету взяли участь у флешмобі «Небесна сотня білих журавлів», присвяченому пам’яті Героїв Небесної сотні та другій річниці наймасовіших розстрілів на Майдані в Києві.
Під символічні звуки пострілів студенти в чорному вбранні завмерли, а потім вишикувались журавлиним ключем. До скорботного гурту приєднались студенти в червоному, нагадуючи про криваву розправу з учасниками протистоянь на київському Майдані. Утворивши червоно-чорне серце, молоді люди виконали пісню «Небесна сотня білих журавлів»: Продовження

Футзальний турнір пам’яті Героя Небесної сотні Ігоря Костенка

5856_2qs5bbsckqqГеографічний факультет 20 лютого 2016 року вшанував пам’ять Героя України, Героя Небесної сотні Ігоря Костенка футзальним турніром.
У змаганні взяли участь 5 команд. Під час урочистого відкриття турніру виступили декан географічного факультету Володимир Біланюк і голова Спортивного клубу Університету Ігор Кукурудзяк.
Упродовж п’яти турів на футбольному полі тривали напружені баталії. У підсумку перемогу святкувала команда «Євротур» кафедри туризму географічного факультету.
Найкращим бомбардиром турніру став Сергій Свист (Just do it 2), а найкращим воротарем було визнано Олега Павліху з команди «Євротур».
2016-02-20-footsal-11Нагадаємо, що Ігор Костенко навчався на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Менеджмент організацій» і був одним із найкращих студентів факультету. Працював журналістом Інтернет-видання «Спортаналітика». Був іні­ціа­то­ром створення україномовного спортивного Інтернет-видання allsport24.com, поява якого затрималася через зайнятість Ігоря та інших його творців у Євромайдані, і який був остаточно запущений уже після його смерті. Ігор захоплювався спортом, зокрема футболом, був фанатом львівських «Карпат».

Володимир Загрійчук,
голова профкому студентів
географічного факультету

Подарунок Одеському військово-морському ліцею

2016-02-26-museum-01Понад 300 книг зібрали працівники Львівського національного університету імені Івана Франка та передали ліцеїстам Одеського військово-морського ліцею, які 25 лютого 2016 року з екскурсійним візитом завітали до Університету.
«Ви маєте унікальну можливість більше дізнатися про історію та су­час­ність одного з найдавніших уні­вер­ситетів України та Східної Європи, віднайти для себе щось нове і цікаве», – звернулася з вітальним словом до ліцеїстів Одеського війсь­ко­во-мор­ського ліцею завідувач Сту­дент­ського відділу Любомира Мандзій.
Любомира Степанівна додала, що за сприяння ректорату Університету, зусиллями працівників кабінету мис­тец­твознавства, кабінету фі­ло­софії, кабінету літератури укра­їнської діас­по­ри ім. Петра Ґоя, а також викладачів кафедри теорії та історії культури й інших кафедр філософського факультету, працівників Видавничого центру було зібрано понад 300 книг і передано ліцею. Продовження

Cпівпраця Львівського й Донецького університетів

2016-03-01-cooperation-02Делегація Львівського національного університету імені Івана Франка у складі проректора з науково-педагогічної роботи Ярослава Гарасима, голови Первинної профспілкової організації студентів Андрія Білинського, голови Студентського уряду Ярослава Ткача 29 лютого 2016 року відвідала Донецький національний університет.
Під час зустрічі проректор Львівського університету Ярослав Гарасим і ректор Донецького університету Роман Гринюк підписали угоду про співпрацю. Продовження

«Кіборг»: «Донецький аеропорт став точкою мужності й смерті»

2016-03-01-presentation-19 (1)Актова зала Університету 29 лютого 2016 року заледве вмістила охочих побувати на презентації книги «АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви» та почути правду про бої за Донецький аеропорт із перших уст.
Зал зустрів стоячи легендарних «кіборгів», які пройшли пекло Донецького аеропорту і виявили бажання взяти участь у відвертому діалозі зі студентською молоддю.
«Сьогодні для нас є великою честю вітати бійців 80-ої окремої десантної штурмової бригади, військових лікарів, капеланів, курсантів Академії сухопутних військ, – звернулась зі вступним словом до учасників презентації журналіст Радіо Свобода Галина Терещук.
Модератор заходу наголосила на символізмі назви книжки «АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Продовження

Зустріч із чеським дипломатом

2016-02-26-posol-02У рамках свого візиту до Львова Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де відбулась зустріч із Ректором, професором Володимиром Мельником, проректором із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою, заступником декана факультету міжнародних відносин Ігорем Биком. У діалозі представників Університету з чеським дипломатом також взяла участь консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Валерія Фюлеова.
Під час розмови з Послом Ректор Університету зазначив, що з огляду на євроінтеграційні процеси в Україні та її входження в європейський освітній простір міжнародна співпраця Львівського університету з провідними закордонними вищими навчальними закладами й науковими установами стала більш інтенсивною. Продовження