Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Зустріч із чеським дипломатом

2016-02-26-posol-02У рамках свого візиту до Львова Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де відбулась зустріч із Ректором, професором Володимиром Мельником, проректором із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою, заступником декана факультету міжнародних відносин Ігорем Биком. У діалозі представників Університету з чеським дипломатом також взяла участь консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Валерія Фюлеова.
Під час розмови з Послом Ректор Університету зазначив, що з огляду на євроінтеграційні процеси в Україні та її входження в європейський освітній простір міжнародна співпраця Львівського університету з провідними закордонними вищими навчальними закладами й науковими установами стала більш інтенсивною.
«Близько тисячі наших студентів і викладачів проходять різні види стажувань за кордоном і приблизно таку ж кількість іноземців прий­має і Університет. Львівський національний університет імені Івана Франка – єдиний із українських вишів, де студенти мають можливість вивчати всі слов’янські мови», – наголосив Володимир Мельник.
Про співпрацю ЛНУ ім. Івана Франка з найбільшими університетами Чеської Республіки та про розвиток богемістики в Університеті детальніше розповіла проректор Марія Зубрицька.
Представники Університету відзначили тенденцію до зростання зацікавленості студентської молоді у вивченні чеської мови й поглибленні знань у царині багатої чеської культури.
«Понад 100 студентів щорічно виявляють бажання вивчати чеську мову. З огляду на це ми продовжуватимемо гостьовий лекторій носіїв мови, аби студенти могли якнайкраще оволодіти чеською мовою», – поділився планами Ректор Університету.
Окрім того, проректор Марія Зубрицька додала, що Львівський університет разом із Карловим університетом має намір впроваджувати спільні магістерські програми та сертифікаційні курси, а також брати участь у проектах в рамках програм Вишеградського фонду.
Чеський дипломат охоче підтримав ініціативу адміністрації Університету й запевнив у своїй підтримці освітніх проектів.
«Підтримка переходу українських університетів на європейські стандарти включає проекти чесько-української співпраці між університетами. Ці проекти спрямовані на допомогу в запровадженні демократичних принципів в університетському самоврядуванні, розбудову можливостей з метою залучення до програм міжнародної мобільності студентів і підготовку нових навчальних програм», – сказав Іван Почух.
Під час зустрічі сторони окреслили шляхи розвитку українсько-чеської співпраці у сфері вищої освіти й обговорили конкретні кроки реалізації озвучених у ході розмови ініціатив.

Тетяна Шемберко
Фото Олега Вівчарика