Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Дні Вроцлавського університету у Львівському національному університеті імені Івана Франка

13 травня в Актовій залі Університету відбулося урочисте відкриття Днів Вроцлавського університету у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
У відкритті взяли участь численна делегація науковців і студентів із Вроцлавського університету, ректорат, науково-педагогічні працівники, студенти Львівського університету та інші гості свята.
З вітальним словом виступили в.о. ректора ЛНУ ім. Івана Франка Василь Височанський і ректор Вроцлавського університету Марек Боярський, які наголосили на важливості співпраці між обома вищими навчальними закладами. Також гостей Львова привітали Почесний консул Республіки Польща у Львові Ґжеґож Опаліньскі, представник Міністерства зовнішніх справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський.
Під час урочистостей керівники обох університетів обмінялися подарунками. Продовження

Вельмишановний пане ректоре! Шановні учасники Днів Вроцлавського університету у Львівському національному університеті імені Івана Франка! Шановні гості!

5–6 червня минулого року відбулися Дні Львівського університету у Вроцлавському університеті, на яких підсумовано спів­пра­цю між нашими університетами впродовж останніх 15 років від дня підписання договору про співпрацю. Визначальним етапом цієї спів­пра­ці, а також визнання наукових досягнень, заслуг у розвитку освіти і науки було присвоєння почесного звання Доктора Honoris Causa Вроцлавського університету проф. І. Вакарчуку. Звання Почесного доктора нашого Університету раніше було присвоєно професорам Вроцлавського університету: географові – професорові Альфреду Яну і хімікові – професорові Тадеушу Глов’яку.
Наше спільне свято відбувається буквально за кілька місяців до того, коли Львівський університет, один із найдавніших університетів нашої держави, святкуватиме знаменну дату в його історії – 350-ту річницю від дня заснування. Продовження

Шановний пане ректоре! Шановні колеги, друзі!

Історичні зв’язки Вроцлавського та Львівського університетів – незаперечний і міцний фундамент багатолітньої співпраці між двома вищими навчальними закладами.
У 2010 році минає 15 років від дня підписання університетами договору про двосторонню спів­пра­цю. За цей час у програмі обміну взяло участь приблизно 300 вчених і 500 студентів. Плекаємо надію, що невдовзі Україна стане членом об’єднаної Європи та матиме можливість узяти участь у програмі “Еразмус”, що дозволить збільшити цю цифру.
Дуже цікавим фактом нашої співпраці є те, що майже всі факультети обох університетів узяли участь у програмі наукового обміну.
Підписання договору стало поштовхом до появи україністики в Інституті слов’янської філології Вроцлавського університету і започаткувало обмін студентів – спершу україністів і полоністів, тепер ще й театрознавців і культурологів. Продовження

Вченій раді представили ректора Університету

20 травня у Дзеркальній Вченій раді представили ректора Університету професора Івана Олександровича Вакарчука.
Заступник міністра освіти і науки України Є. Суліма зачитав наказ Міністерства освіти і науки України про призначення професора І. Вакарчука на посаду ректора Львівського національного університету імені Івана Франка.
Новопризначений ректор Іван Вакарчук у своєму слові сказав: “Дякую за велику довіру, яку ви мені висловили, дякую за підтримку моєї програми, виголошеної на Конференції трудового колективу Університету, у виконанні якої потрібно керуватися принципами високого професіоналізму…”
Від імені Вченої ради виступила професор Роксолана Зорівчак. Вона зокрема наголосила на тому, що Іван Олександрович на посаді ректора Університету у важкі 90-ті роки зумів створити нові наукові школи, розвивати діяльність Університету у всіх напрямах. Продовження

Іванові Вакарчуку присвоєно звання “Львів’янин року”

Львів відсвяткував 754-ту річницю. З цієї нагоди відбулася урочиста сесія Львівської міської ради, під час якої вручили почесні нагороди і відзнаки достойним львів’янам. Зокрема, звання “Львів’янин року” присчвоїли Іванові Вакарчуку, докторові фізико-математичних наук, професорові, ректорові Львівського національного університету імені Івана Франка, Героєві України – за “видатні досягнення у науковій, науково-педагогічній та організаційній діяльності, запровадження принципу державно-громадського управління освітою, проведення реформ у галузі освіти, визнаних одними з найбільших в історії ­Незалежної України”.

За повідомленням zaxid.net

Зустріч із представниками студентських організацій Університету

20 травня після того, як Євген Суліма представив Вченій раді ректора Університету професора Івана Вакарчука, у Дзеркальній залі Університету він зустрівся із представниками студентського уряду та студентського профкому. Голова студентського уряду Арсен Грабчук та голова студентського профкому Михайло Мураль розповіли про діяльність цих студентських структур.

О. Г.
Фото Олега Гордійчука

Культурна співпраця університетів

13–14 травня на факультеті культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися зустрічі з викладачами та студентами Інституту культурознавства Вроцлавського університету. У заході брали участь: Ізольда Топп, культуролог, доктор філософії, голова Вроцлавського відділу Польського культурознавчого товариства, член Комісії європейських культур відділу Польської академії наук у Вроцлаві; Роберт Льосяк, музиколог, доктор філософії, працівник Інституту куль­туро­знав­ства та кафедри музикології Вроцлавського університету, викладач курсів естетики, музичної естетики, історії музики. До Львова завітали також магістранти Інституту культурознавства Марія Моравецька та Кшиштоф Соляревич.
Ізольда Топп презентувала проект “Культурний краєвид Східної Європи. Пограничні міста” й розповіла про магістерські роботи студентів Інституту культурології, зокрема “Роль та значення університету ім. Продовження

Науковий семінар географів

У рамках Днів Вроцлавського університету у Львівському національному університеті імені Івана Франка на географічному факультеті відбувся семінар, у якому взяли участь декан факультету Ярослав Хомин, науковці факультету Андрій Богуцький, Ярослав Кравчук, Павло Шубер, Семен Кукурудза, Марта Мальська, Роман Гнатюк, Андрій Яцишин, Роман Дмитрук та інші, а також студенти третього курсу. Вроцлавський університет представляли Здіслав Ярек (завідувач кафедри фізичної географії), Пьотр Овчарек (викладач кафедри фізичної географії), студенти – члени Студентського наукового кола географів Ґжеґож Ґалек та Славомір Червіньскі.
Здіслав Ярек виголосив доповідь “100 тис. років змін клімату, записаних у лесах Польщі та України”, Пьотр Овчарек – “Використання ден­дро­хро­но­логіч­­­­­­­ного методу у вивченні сучасних геоморфологічних процесів”. Продовження

Чи є шанс на швидку інтеграцію в ЄС і НАТО?

12 травня, в ауд. 205 факультету міжнародних відносин (вул. Січових Стрільців, 19), відбувся круглий стіл “Перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції України в контексті нових політичних реалій”.
Попри те, що шанс на швидку інтеграцію в ЄС і НАТО, який з’явився в України у 2005 році, упущено, частина українського суспільства надалі пов’язує майбутнє своєї держави з цими структурами. Наскільки виправданим є їхній оптимізм? Які реальні перспективи євроатлантичної та європейської інтеграції, зокрема крізь призму нової українсько-російської угоди про продовження терміну базування в Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 року? Як будуватиме Україна свою стратегію відносин у трикутнику Росія – ЄС – НАТО?
Ці та інші питання обговорили Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ґжеґож Опалінські, військовий аташе Литовської Республіки Сіґітус Буткус, директор Центру студій європейської інтеграції (Литовська Республіка) Беатріче Белявців, Почесний Консул Королівства Нідерландів у Львові Богдан Панкевич, декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Маркіян Мальський, а також науковці-експерти, співробітники Інституту європейської інтеграції. Продовження