Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Вельмишановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники!

Щиро вітаю Вас із Днем Університету!
Десять років тому Львівському університетові Указом Президента України було надано статус національного. Цього року Постановою Кабінету Міністрів України № 797 від 29 липня 2009 року “за особливу роль Львівського національного університету імені Івана Франка в розбудові української державності, розвитку національної освіти, науки, культури і духовності, формуванні національної еліти” Університетові надано статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу.
За різних суспільно-політичних обставин Університет завжди залишався значущим науково-освітнім центром, в якому розвивалися давні академічні традиції, формувалися високі духовні цінності. Щороку викладачі та співробітники нашого Університету мають значні наукові і творчі здобутки, наполегливо працюють над удосконаленням своєї професійної майстерності. Продовження

Шановні викладачі, співробітники та студенти!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Університету!
У переддень святкування Дня Університету хочу побажати, щоб доля не оминала нашу велику університетську родину. Зичу Вам щастя і добра, міцного здоров’я, родинного благополуччя.
Переконаний, що Ви й надалі будете зберігати та примножувати традиції нашої alma mater, сприяти прогресові наукової думки, робити вагомий внесок у розвиток національної освіти.
Нехай жага творчого пошуку буде Вашим вірним супутником, життя – багатогранним і плідним, шлях до професійного зростання – успішним.

З повагою,
голова Профкому викладачів
і співробітників Університету
Анатолій Бородчук 

Шановні викладачі та студенти!

Від імені колективу Профспілкового комітету й усіх студентів сердечно вітаємо Вас із десятою річницею надання Львівському університету імені Івана Франка статусу національного! Своєю працею та здобутками Ви неодноразово підтверджували й підтверджуєте багаторічну славу нашого Університету як одного з найкращих не лише в Україні, а й у Європі.
Одному з найбільш професійних в Україні професорсько-викладацькому складу бажаємо натхнення, терпіння і нових творчих злетів, а студентам – непереборного бажання вчитися і своїми знаннями підтверджувати високий рівень університетської підготовки. Зі святом Вас!

Щиро, голова Профкому
студентів Університету
Михайло Мураль 

Нагороди студентам

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України про призначення академічної стипендії Президента України на I семестр 2009–2010 н. р., стипендії отримають такі студенти: Оксана Василівна Мацелко – студентка 4 курсу хімічного факультету; Сергій Олександрович Цалковський – студент 3 курсу філологічного факультету; Олег Богданович Сибаль – студент 4 курсу юридичного факультету; Марія Володимирівна Цоклан – студентка 4 курсу механіко-математичного факультету; Юрій Іванович Никитюк – студент 5 курсу економічного факультету; Наталія Володимирівна Сулим – студент 4 курсу факультету іноземних мов.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України про призначення академічної стипендії Верховної Ради України на 2009–2010 н. р., стипендії отримають такі студенти: Світозар Богданович Секрез – студент 4 курсу фізичного факультету; Наталія Орестівна Вовчко – студент 3 курсу географічного факультету; Галина Віталіївна Мутенко – студент 4 курсу біологічного факультету; Юлія Іванівна Завальона – студентка 3 курсу факультету міжнародних відносин. Продовження

Заслужені професори Університету

Рішенням Вченої ради Університету цього року званням “Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка” пошановано професорів Андрія Кондратюка (механіко-математичний факультет) та Ігоря Половинка (факультет електроніки).

Андрій Андрійович Кондратюк
Працює в Університеті з 1967 р. З 1992 р. завідує кафедрою математичного та функціонального аналізу. Викладацький стаж – близько 43 років.
Він є відомим в Україні та світі фахівцем в галузі математичного та комплексного аналізу. Автор 87 наукових праць, зокрема 2 монографій, одна з яких англійською мовою у співпраці з професором І. Лайне (Фінляндія). Під його керівництвом захищено 7 кандидатських дисертацій та одна докторська.

Ігор Іванович Половинко
Працює в Університеті з 1974 р. 1991–1996 – професор кафедри нелінійної оптики. З 1997 по даний час – завідувач кафедри нелінійної оптики Львівського національного університету імені Івана Франка. Продовження

Фотофакт

6 жовтня у Дзеркальній залі Університету відбулося відкриття виставки робіт Заслуженого художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Євгена Безніска (до 100-річчя від дня народження Богдана-Ігоря Антонича).

Фото Юлії Мілянич

 

Богдан Гаврилишин: “Поганий стан України зумовлений тим, що в нас немає національної еліти”

8 вересня 2009 року в Актовій залі Університету за участю представників наукових та громадських кіл, економістів, студентів відбулася презентація книги відомого вченого Богдана Гаврилишина “До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє”.
Запрошуючи до слова автора книги, виконувач обов’язків ректора ЛНУ ім. Івана Франка професор Василь Височанський зазначив, що Богдан Гаврилишин є тією постаттю в науці, до авторитету якої дослухаються в цілому світі.
У своєму виступі Богдан Гаврилишин торкнувся найважливіших граней проблем, висвітлених у книзі. Спираючись на аналіз суспільно-політичного, економічного і культурно-духовного життя закордонних країн, він стверджує, що основними критеріями ефективності суспільства є чотири базові кити: соціальна справедливість, політична складова, економічна складова, співжиття людини і природи. Японія, зумівши поєднати в гармонії ці критерії, стала високорозвиненою країною, навіть попри її невигідні природні умови. Продовження

Від “дочасного світла” до “сурм останнього дня”

До 100-річчя від дня народження Богдана-Ігоря Антонича

Доля була для Богдана-Ігоря Антонича водночас і жорстокою, і щедрою. Вона відвела йому короткий вік, але не поскупилася на щедрий талант, який він зумів сповна реалізувати; замовчування, яке тривало майже вдвоє довше, аніж його життя, поступилося місцем визнанню, що перейшло межі України, а кілька генерацій молодих поетів назвали себе його учнями.
Поезія Б.-І. Антонича знайшла прихильників передусім у слов’янському світі, але літературознавці виявляють у ній спорідненість з основними тенденціями модернізму в загальноєвропейському літературному процесі.
Творчість Антонича переконливо підтверджує погляд, що поета народжує край його дитинства. Батьківщина Антонича (“мала батьківщина”) – Лемківщина.
…Коли народився Антонич – а ця подія сталася 5 жовтня 1909 року – Лемківщина була конкретною реальністю – історичною, етнічною, культурною. Продовження

Захоплений дітвак, захоплений красою…

До 100-річчя від дня народження Богдана-Ігоря Антонича

Привітання життя
І день і вік однаково минають. Не задержать
нам хвилі. Кожна мить знов родить другу мить,
і перша в другій спить, обі у третій, та, як вежа,
час виростає, й меж не має, й нас німить.

Так на минулого й майбутнього раменах
повішено, мов плахту, долю нашу.
Ми – ланцюга поодинокі звена,
ми – відтинок малий зі стрічки часу.

Це наших днів звичайна тут дорога,
не падає ніщо до безвісті води.
Віддати треба нам життю щомога,
а треба кожному, ще поки молодий.

Тепер ще квітка дійсності надією цвіте,
не кидає ще тіні дерево зневіри.
Хоч знає, що морози, серце вірує проте
і ліктями ужитку правди ще не мірить.

Для молодих плечей легкий є неба в’юк,
в одноманітності не явиться нам позіх.
О, не словами уст, але словами рук
співати будем пісню на житті порозі. Продовження