Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Львівського національного університету імені Івана Франка!

 

Сердечно вітаю всіх Вас із Днем Університету!
Золотими літерами в історію України та світу вписано імена великих українців, серед них – Іван Франко, ім’я якого присвоєно нашому Університетові. Освячений сотнями імен науковців, письменників, митців, державних і громадських діячів – випускників Університету, які ввійшли в українську та світову науку і культуру, Університет, за прикладом свого видатного патрона, здійснює важливу місію – обстоює і виховує почуття національної свідомості та гідності в кожного українця.
Історія нашого Університету сягає глибини віків. Він уже три з половиною століття перебуває в епіцентрі наукового і культурного життя Львова та України, відроджуючи духовну культуру, зберігаючи середовище інтелектуальної свободи та поваги до гідності кожної людини. Продовження

Щиро вітаємо Вас із Днем Університету!

Шановні викладачі та співробітники! Прийміть слова вдячності за Вашу компетентність, творчий науковий пошук і цікаві відкриття. Ваші знання та досвід, любов до молодого покоління є тим фундаментом, на якому живе й розвивається українська наука, виховується майбутнє нації, її сила і честь. Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчого натхнення, життєвої енергії, нових досягнень і щедрих ужинків у науковій діяльності!
Дорогі студенти! Бажаємо Вам наполегливо вчитися, завжди бути прикладом шляхетності, людяності, мудрості! Будьте гідними високого звання студента нашого Університету, адже своїми успіхами творите нову сторінку літопису
Львівського національного університету імені Івана Франка.

Профком викладачів і співробітників

Шановні студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники і співробітники Університету!

Щиро вітаємо Вас із Днем Львівського національного університету
імені Івана Франка!
Ми пишаємося тим, що є студентами цього Університету і маємо змогу навчатися у храмі науки, творити нові сторінки історії нашого Університету, куди вписано імена великих Івана Франка, Михайла Грушевського, Омеляна Огоновського, Маркіяна Шашкевича та інших письменників, науковців, мистців, громадських та державних діячів. Нехай дух їхньої діяльності спонукає усіх нас до нових звершень, допомагає відчути себе особистостями, які впевнено крокують своєю життєвою дорогою.
Бажаємо Вам мудрості, творчої наснаги та успіхів.

Профком студентів і Студентський уряд

Вітаємо стипендіатів!

На основі рішення Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка (протокол № 17/6 від 30 червня 2010 року) призначено стипендії Президента України на перший семестр 2010/2011 навчального року таким студентам:
1. Горон Марта Зіновіївна, студентка 4 курсу біологічного факультету.
2. Приймак Зоряна Василівна, студентка 4 курсу економічного факультету.
3. Харів Андрій Ігорович, студент 3 курсу факультету електроніки.
4. Легка Ольга Володимирівна, студентка 4 курсу факультету іноземних мов.
5. Вовк Наталія Романівна, студентка 3 курсу факультету міжнародних відносин.
6. Мазур Тетяна Миколаївна, студентка 4 курсу філософського факультету.
На основі рішення Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка (протокол № 17/6 від 30 червня 2010 року) призначено стипендії Верховної Ради України на 2010/2011 навчальний рік таким студентам:
1. Верчук Владислав Володимирович, студент 3 курсу геологічного факультету. Продовження

Свято і будні в обителі академічних муз

 

Ідея Університету – складний філософський дискурс. Багато відповідей на актуальні питання цього дискурсу можна знайти (і треба шукати) в такому, здавалося б, відірваному від потреб повсякденного життя місці, як музей, що, між іншим, теж має свою ідею. Коли ж ідеться про Музей історії Університету, то, коротко кажучи, – це скарбниця матеріальних дрібниць (експонатів), які розповідають про істинні цінності – дух, науку, думку, волю. Власну історію кожен згадує періодично – у час ювілею. Тепер це – 350 років від часу заснування Львівського університету, якщо вірити документові від 20 січня 1661 р. Отже, місце зустрічі з історією alma mater – Народний музей історії Львівського національного університету імені Івана Франка. Чим нині живе обитель муз академічних?
Зрозуміло, що навіть музей історії має власну історію. Продовження

Фонди Музею історії Університету збагатилися цінним надбанням

 

Наприкінці серпня Ректор Іван Вакарчук передав до Музею історії Університету цінні книги XVIII століття. Від початку нового навчального року всі охочі зможуть ознайомитися в музеї з головними віхами історії Університету та оглянути експозицію фізичних і хімічних приладів ХІХ–XX ст., про що присутнім розповів директор музею Юрій Гудима.

Наталія Друль

Фото Олександра Лавриновича

Відбулися вибори голови Студентського уряду

 

4 жовтня 2010 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася звітно-виборча конференція Студентського самоврядування. У роботі конференції взяло участь 179 делегатів.
Вступне слово виголосила проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур, яка привітала всіх присутніх із початком конференції. Проректор звернулася до Студентського уряду з надією на плідну подальшу спів­працю та висловила побажання, щоб студенти не були байдужими до життя Університету й мали активну громадянську позицію.
Після звіту Арсена Грабчука виступили кандидати на посаду голови Студентського уряду Роман Яцикович та Назар Полянський, представивши свої передвиборчі програми. За Романа Яциковича віддали свої голоси 114 делегатів. За Назара Полянського 54 і 9 делегатів утрималися. Продовження

“Найваж­ливіше для нас – зберегти акаде­мічну свободу…”

 

7 жовтня в Актовій залі Університету зібралося чимало учнів та вчителів, які приїхали ознайомитися з одним із найкращих вищих навчальних закладів України – Львівським національним університетом імені Івана Франка.
Зі вступним словом до учнів звернувся Ректор Університету професор Іван Вакарчук: “Університет – це спільнота людей, які творять науку, вивчають людину і природу. Львівський національний університет імені Івана Франка – хранитель давніх академічних традицій, переданих із глибини століть. Тому найголовніше наше завдання – зберегти академічну свободу та згармонізувати її з порядком у межах Університету і держави”.
Декан факультету доуніверситетської підготовки Роман Крохмальний розповів присутнім про Університет, його структуру та підсумки роботи Приймальної комісії 2010 року.
Того самого дня відбулися тематичні екскурсії для учнів на факультетах, у коледжах та інших підрозділах Університету. Продовження

“Інноваційний прорив – 2010” у Львівському університеті

22 вересня в рамках промотуру Всеукраїнського конкурсу “Інноваційний прорив – 2010” у Львові в ЛНУ ім. Івана Франка на факультеті міжнародних відносин відбувся круглий стіл на тему: “Використання потенціалу української науки у вирішенні глобальних проблем сучасності”, мета якого – обговорення специфіки й проблематики впровадження грантів та інноваційних проектів в Україні та за її межами, а також оголошення підсумків конкурсу “Інноваційний прорив” та представлення переможців. 
На круглому столі були присутні Ганна Дегтярева, генеральний директор компанії Global Management Challenge,   Олександр Кардаков, голова наглядової ради компанії “Октава Капітал”, засновник компаній “Інком” і “Датагруп”, Денис Довгополий, керуючий директор компанії Bayview Innovations, Євгеній Філяк, співзасновник і президент ЛООО Центр розвитку науки, Олександр Кава, голова Центру політичного і економічного аналізу, Євгеній Пілянкевич, керівник інноваційних проектів. Почесні гості – Мирон Янків, перший заступник голови Львівської обласної держадміністрації, Богдан Котур, проректор з наукової роботи Університету. Продовження