Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Благодійний концерт «Мистецтво заради добра»

11 грудня 2012 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся благодійний концерт «Мистецтво заради добра», проведення якого вже стало гарною традицією для нашого Університету. Головною метою заходу є збір коштів для Підкамінської спецшколи-інтернату для дітей зі зниженим слухом. Сьогодні вона стала домівкою для 112 дітей. Більше того, школа-інтернат є єдиним закладом у Львівській області, де учні з вадами слуху отримують повну середню освіту і професійну підготовку.

Відкрила концерт випускниця юридичного факультету Університету, співачка з унікальним голосом Марія Крумшин (Мія), яка, окрім виконання музичних композицій, побажала присутнім завжди залишатися щасливими й робити добро.

Багатий Університет і власними талантами, які впродовж року творять науку, а з нагоди благодійної акції продемонстрували гостям свої «приховані» здібності. Відтак, на сцені виступили: лаборант кафедри фізичної та колоїдної хімії Андрій Крупак та, аспірант кафедри органічної хімії Андрій Бригас; чоловічий вокальний ансамбль «Сонорес»; декан механіко-математичного факультету, професор Михайло Зарічний; асистент кафедри українського прикладного мовознавства Леся Гарасим і лаборант кафедри української літератури імені акад. М. Возняка Ольга Тимків;танцювальний колектив «Fantasy»; музичний гурт «Schmetterling»; фольклор­ний гурт «Барва»; асистент кафедри германістики факультету іноземних мов Оксана Шаряк і студент факультету культури та мистецтв Євгеній Павленко. Гумористичниий номер про життя студентів-туристів показали «Вар’яти»-студенти географічного факультету. Продовження

Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка, учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, з якими співпрацює Університет!

Сердечно вітаю Вас із прийдешніми святами – Новим роком і Різдвом Христовим!

Кожна українська сім’я, дотримуючись вікових родинних звичаїв, очікує початку Нового року, що приносить радість і любов, символізуючи життя й відродження. У ці дні ми переосмислюємо рік, що минає, з надією, світлими помислами та добрими намірами будуємо плани на майбутнє.

Традиційні новорічні й Різдвяні свята українців консолідують націю в єдину родину. Тож нехай прийдешній рік стане для нашої рідної України роком миру, злагоди та процвітання.

Зичу Вам, аби родинне тепло щедро зігрівало Ваші домівки, а серця наповнилися радістю й різдвяним світлом.

Бажаю кожному з Вас здоров’я, щастя, добра, і нехай священний дух українських традицій нікого не залишає байдужим!

Ректор Іван Вакарчук

Українські свята на долоні

У вестибюлі головного корпусу ЛНУ ім. Івана Франка 4 грудня відбулося відкриття виставки листівок ручної роботи «Українські свята на долоні. Зима. Молодіжно-мистецький вітальний арт-проект». Експозиція, яка тривала до 19 грудня, припала до душі відві­ду­вачам. На захід завітали ректор Університету Іван Вакарчук, проректор з міжнародної співпраці Володимир Кирилич та проректор з науково-педагогічної роботи Роман Крохмальний, котрі привітали авторів мистецького арт-проекту.

За словами заступника декана факультету іноземних мов з виховної роботи Ганни Кость, такі виставки є свідченням не лише високого інтелекту студентів, але й їхнього світобачення та душевного стану. Арт-проект демонструє скрупульозність та ювелірність виконання листівок. Такі картки можна подарувати друзям, близьким та коханим людям. Адже представлені листівки на всі смаки, кольори, на все різнобарв’я, яке є у світі.

Авторами виставки є студенти факультету іноземних мов Марія Шинкарчук, Вікторія Пісоцька, Наталя Боса та студентка Львівського інституту банківської справи Христина Шинкарчук, які утворили мистецьку формацію «МАК» (Молодіжна арт-команда). Продовження

Шановні студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники та співробітники Львівського національного університету імені Івана Франка!

Прийміть щиросердечні вітання з новорічними та Різдвяними святами – найсвітлішими та найрадіснішими днями, що несуть нам віру у власні сили, надії на кращі часи та світле майбутнє.

Різдво – це символ нового життя, мудрості, оптимізму, підкорення нових вершин. Це уособлення добра, віри, чистоти, вічності та неперервності людського буття, що помножує найкращі традиції українського народу.

Тож нехай Різдвяна зірка осяє Ваші серця чистим світлом вічних чеснот і цінностей, а Вифлеємський вогонь у цю холодну пору зневіри та сумнівів зігріє ваші душі, запалить у них світло надії, віри та впевненості в зав­траш­ньому дні.

Міцного Вам здоров’я, щастя, достатку, любові і злагоди у ваших оселях.

Гучної коляди, смачної куті та щасливого Нового року!

Профком студентів і Студентський уряд
ЛНУ ім. Івана Франка

У Львівському університеті обговорили новий Кримінально-процесуальний кодекс

5 грудня 2012 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття регіональної конференції на тему: «Кримінальний процесуальний кодекс: практична реалізація та міжнародний досвід», організаторами якої є Львівський університет та Програма реформування системи кримінального судочинства (OPDAT). У конференції взялиу часть представники всіх ділянок судочинної системи різних регіонів України, викладачі та науковці Університету, а також представники Департаменту юстиції й Асоціації юристів США.

Відкрив конференцію декан юридичного факультету, доктор юридичних наук Андрій Бойко, який привітав учасників і представив президію. Андрій Михайлович наголосив, що кафедра кримінального права і кримінології Львівського університету є активно залученою до обговорення та до процесу підготовки Кримінально-процесуального кодексу. Ініціатива проведення конференції зумовлена виникненням низки питань щодо набуття чинності Кримінально-процесуальним кодексом, які потребують переорієнтації у сприйнятті правових стереотипів. Декан висловив сподівання, що проблематика, викликана новим Кримінально-процесуальним кодексом, знайде своє висвітлення в ході зустрічі. Продовження

День вишиванки на географічному факультеті

Аспіранти, викладачі та працівники географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка свято Андрія відзначили акцією «День вишиванки на географічному».

Вишиванка здавна була не лише традиційним одягом українців, але й своєрідним символом та оберегом від негараздів, лихого ока і злих духів. «Цією акцією ми хочемо показати, що сучасна молодь пам’ятає й шанує українські традиції. Як ми знаємо, ще з давніх часів дівчата та хлопці одягали вишиванки на Андрія, весело проводили час на святкуванні Андріївських вечорниць, бавлячись та співаючи гарних пісень. Тому хочемо показати всім, що ми не повинні соромитися власного минулого, – одягати вишиванку й бути гордими того, що ми – українці – нація з багатою історією та глибоким корінням», – зазначають організатори.

Окрім патріотичної складової, акція популяризуватиме і здоровий спосіб життя. Всіх, хто прийшов у вишиванках, закликали не вживати алкоголю та не курити в день акції і в майбутньому відмовитися від цих шкідливих звичок. Адже серед українського населення, а серед молоді зокрема, стрімко поширюється вживання алкогольних напоїв і тютюнокуріння.

Також організатори сподіваються, що студенти з інших факультетів і ВНЗ долучаться до такої події.

За повідомленням Прес-центру

Урочисте відкриття та посвята меморіальної дошки Олени Степанів

Цьогоріч минає 120 років від дня народження Олени Степанів – українського історика, географа, громадської та військової діячки, першої у світі жінки, офіційно зарахованої на військову службу в званні офіцера, чотаря Української Галицької Армії. Із цієї нагоди географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка зініціював проведення загальноукраїнського наукового семінару «Географічні і міждисциплінарні проблеми Львовознавства» та урочисте відкриття й посвяту меморіальної таблиці Олени Степанів на корпусі географічного факультету, що відбулося 20 грудня 2012 року за участю Ректора Львівського університету, професора Івана Вакарчука, проректора з науково-педагогічної роботи Звенислави Мамчур та доктора географічних наук, професора Олега Шаблія.

У слові про Олену Степанів Ректор Університету наголосив на важливості вшанування пам’яті національних героїнь, легендарних жінок, громадських діячів, доля яких пов’язана з Львівським університетом, адже Олена Іванівна була студенткою, згодом викладачем Львівського університету. «Дивовижна, надзвичайно активна жінка, національна героїня, яка провела довгі роки у радянських таборах», заслуговує на увіковічення в нашій пам’яті та на скрижалях історії, аби запалювати прикладом доброго життя підростаюче покоління. Особливу подяку Ректор висловив географічному факультету за ініціативу проведення заходу. Продовження

Кафедрі ботаніки 160 років

21 грудня 2012 року кафедра ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка відзначила 160-річчя від часу заснування.

Утворена у 1852 р. на філософському факультеті, вона була структурно не відокремленою від Ботанічного саду. Кафедрою завідували професори Г. Лобажевський (1852–1872) і Т. Цєсельський (1872–1916).

У 1909 р. професор М. Раціборський на основі кафедри ботаніки та ботанічного саду створив біолого-ботанічний інститут, реорганізований у 1924 р. професором С. Кульчицьким в інститут ботаніки, у межах якого функціонувала кафедра морфології та систематики рослин до початку війни. Після тривалого закриття діяльність кафедри відновлена у 1992 р. внаслідок поділу кафедри морфології, систематики і фізіології рослин на кафедру ботаніки і кафедру фізіології рослин. Новоствореною кафедрою завідував професор С. Волгін (1992–2010). З 2010 р. кафедра успішно працює під керівництвом професора Л. Тасєнкевич.

При кафедрі функціонує Гербарій, який є найстарішим в Україні і внесений до світового гербарного реєстру «Index Herbariorum» (New York, 1990) з акронімом LW. У 2002 році він був внесений до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України.

Вітаємо членів кафедри ботаніки зі знаковою датою і бажаємо їм творчої енергії та високих наукових досягнень!

За повідомленням Прес-центру

Культурний аспект українсько-італійської співпраці у Львівському університеті

У рамках свого візиту до Львова директор Італійського інституту культури в Україні професор Ніколо Франко Баллоні 12 грудня 2012 року зустрівся з Ректором Університету, професором Іваном Вакарчуком. Під час зустрічі Іван Олександрович та професор Баллоні обговорили перспективи та напрями міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка, шляхи подальшої роботи Університету з італійськими партнерами та можливості поглибленого співробітництва в культурній та освітній сферах.

– Як Ви розцінюєте динаміку українсько-італійських відносин на сучасному етапі?

– Взаємозв’язки між двома країнами є досить вагомими. Італія – держава, яка дуже підтримує Україну на загальноєвропейському рівні. Із точки зору культури Італійський інститут у Києві спільно з українськими партнерами організовує чимало заходів. Це означає, що ми сприяємо розвитку італійської мови й культури тут, в Україні, але в заходах беруть участь також українські партнери. Такими ж способами ми намагаємося поширювати українську культуру в Італії. Наприклад, у рамках співпраці з оперними театрами багато українських співаків їдуть на практику для здобуття досвіду до Італії. Продовження