Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Міжнародна наукова конференція ґрунтознавців

19 вересня 2013 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна наукова конференція “Актуальні проблеми генетичного, географічного, історичного, екологічного ґрунтознавства”.
Організаторами заходу є географічний факультет Університету в співпраці з кафедрою ґрунтознавства і географії ґрунтів Ягеллонського університету (м. Краків, Польща) за сприяння Львівського відділення українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, Буської районної ради та Буської районної державної адміністрації, Олеської селищної ради.

У вітальному слові завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів, професор Степан Позняк зазначив, що в “роботі конференції беруть участь науковці з 9-ти країн світу та з 30-ти наукових і навчальних закладів України”.
Проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародного співробітництва Володимир Кирилич відзначив досягнення сформованої в Університеті наукової школи з проблем ґрунтознавства, відомої далеко за межами нашої держави. Володимир Михайлович висловив приємність, що в роботі конференції візьмуть участь представники багатьох наукових світових осередків, а також молоді науковці, адже “наука без молоді – наука без майбутнього”. Проректор нагадав про цьогорічний ювілей кафедри ґрунтознавства, який збігся із ювілеєм її завідувача, відомого науковця Степана Позняка.
Від імені колективу географічного факультету учасників і гостей привітав декан Володимир Біланюк.
Під час пленарного засідання професор Степан Позняк розповів про становлення, розвиток, проблеми Львівської наукової школи ґрунтознавства. Завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Ягеллонського університету, професор Стефан Скіба представив доповідь (у співпраці зі Степаном Позняком) на тему: “Ґрунти Карпат у дослідженнях, проведених науковими установами Кракова та Львова”. Відтак були заслухані доповіді ґрунтознавців, представників різних країн.
Упродовж трьох днів конференція працювала в таких тематичних секціях: “Ґенеза і географія ґрунтів”, “Екологія ґрунтів”, “Проблеми раціонального використання й охорони ґрунтів та історія ґрунтознавчої науки і проблеми викладання ґрунтознавства і географії ґрунтів”.
У ході конференції проведено екскурсію Львовом і польову екскурсію горбогірним пасмом Вороняки Північно-Західного Поділля, а підсумкове засідання відбулося в смт. Олесько.

Марія Пилип
Фото Олега Вівчарика