Міжнародний День музики в Університеті

З 1975 р. за ініціативи великого скрипаля ХХ ст. Ієгуді Менухіна світова громадськість відзначає 1 жовтня Міжнародний День музики. Вперше відзначення цієї святкової дати в ЛНУ ім. Івана Франка відбулось минулого року у форматі Міжнародної конференції та циклу концертів на факультеті культури та мистецтв під гаслом “100 років Інституту музикології Львівського університету”. Про це докладно розповідала газета “Каменяр” у вересневому номері 2012 року.

Цьогоріч святкування розпочались ІІ Всеукраїнською конференцією “Університетське музикознавство” за участю учених Києва, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Дрогобича, а також фултбрайтівського стипендіата Мирона Федоріва з м. Нью-Гевен (США). Розмаїття тематики виголошених доповідей (від медієвістики до постмодернізму) було доповнене презентацією аудіо книги “Світ Миколи Лисенка”, монографії Б. Кіндратюка “Дзвонарство в українській культурі” та численними виданнями (нотними та аналітичними) викладачів факультету. Велика увага студентства, присутність усіх запрошених гостей і високий рівень наукових дискусій стали запорукою успіху відзначення Міжнародного Дня музики в ЛНУ ім. Івана Франка.

Олександр Козаренко, доктор музикознавства, професор, декан факультету культури і мистецтв
Фото Олега Вічарика