Науковій бібліотеці Університету – 400 років

15 – 17 жовтня у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна наукова конференція “Бібліотека як соціокультурний феномен: історія та сучасність”, приурочена 400-річчю бібліотеки.

Урочиста академія

Відкриття конференції розпочалося Урочистою академією в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка.
Директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка доцент Василь Кметь виголосив доповідь “Наукова бібліотека Львівського університету в парадигмі часу”, проілюстровану слайд-шоу з фотографіями давньої та сучасної бібліотеки.
Із вітальним словом виступили: в. о. ректора Львівського національного університету імені Івана Франка професор Василь Височанський, голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, заступник міського голови Львова з питань гуманітарної політики Василь Косів, ректор Київської православної богословської академії і семінарії УПЦ КП, кандидат богослов’я, архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій (Рудюк), керівники та представники науково-дослідних інститутів і наукових бібліотек України та зарубіжжя.

Спецпогашення ювілейного конверта

З нагоди 400-річчя Наукової бібліотеки відбулося урочисте спецпогашення конверта, яким керував директор Львівської дирекції УДППЗ “Укрпошта” Анатолій Кидисюк. Почесне право здійснити спецпогашення ювілейного конверта отримали в. о. ректора Університету Василь Височанський, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник та директор Наукової бібліотеки Василь Кметь, які поставили підписи на перших погашених конвертах.

“Люблін – Львів. Спільна окраса Європи”

У рамках ювілейних святкувань у головному читальному залі Наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки та мультимедійного проекту “Люблін – Львів. Спільна окраса Європи”. Цю експозицію створено в рамках промоційної програми, ініціаторами якої були декілька інституцій, а саме: Центр культури в Любліні, Міська публічна бібліотека імені Ієроніма Лопацінського в Любліні та Фундація охорони і промоції пам’яток культури NIKE, Європейський колегіум польських і українських університетів. Від організаторів проекту у презентації взяли участь голова NIKE, працівник Центру культури в Любліні Єжи Люжинскі, віце-президент Фундації охорони і промоції пам’яток культури NIKE Войцех Богушевський, голова Конвенту Європейського колегіуму польських і українських університетів, проректор Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ, доктор габілітований, професор о. Мірослав Каліновський, канцлер ­ЄКПіУУ, доктор габілітований Володимир Осадчий, директор Бюро з питань обслуговування й організації ­ЄКПіУУ доктор Олексій Куций.