Всеукраїнська журналістська конференція під такою назвою відбулася у Трускавці на базі газети “Джерела Трускавця”. Захід проходив під егідою Національної спілки журналістів України і зібрав маститих майстрів пера та медіа-експертів із Києва, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Луганської, Черкаської, Львівської та інших областей, а також із Білорусі.
Безумовно, можна назвати подією в українському медіа-просторі вересневі зустрічі медійників та науковців, оскільки обговорювали актуальні теми розвитку української журналістики. За словами ініціатора конференції – головного редактора газети “Джерела Трускавця” Тетяни Татомир, формат заходу дає змогу не тільки обмінюватися думками, аналізувати проблеми та оцінювати тенденції, а й напрацьовувати спільну візію і в окремих важливих питаннях журналістської діяльності, і в дослідженні цілісної картини українського інформаційного простору.
Першого дня учасники конференції заслухали доповіді і повідомлення голови Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка, віце-ректора Українського католицького університету, публіциста Мирослава Мариновича, професора факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Василя Лизанчука, консультанта Академії педагогічних наук України Євгена Кулика, тележурналіста “5 каналу” Єгора Соболєва та інших медіа-експертів і науковців. У своїх виступах вони торкнулися проблем журналістики в сучасному суспільстві, говорили про роль засобів масової інформації в розбудові громадянського суспільства. А такі теми, як “Кому потрібна джинса (матеріал на замовлення)”, “Сьогодні редактор у колективі: начальник, менеджер чи творча особистість?” та “ЗМІ, бізнес і влада” додали тільки “пороху до вогню” у контексті реформування державних і комунальних ЗМІ та законодавчого забезпечення реформування українського медіа-простору. Варто зазначити, що всі обговорення відбувалися між практиками та теоретиками журналістики, що надавало ваги та ексклюзивності заходу.
Науково-практичну частину конференції вдало поєднали із культурно-відпочинковою. Учасники здійснили екскурсійну подорож у Карпати, а також мали змогу продовжити своє спілкування під час поїздки до фортеці “Тустань”, де їх чекали “Княжі забави”.
Конференція вдало поєднала приємне з корисним, тому логічною була пропозиція її учасників проводити такий захід щороку, а отже – зробити всеукраїнську конференцію у Трускавці традиційною.
Олександр Лавринович