Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка!

Сердечно вітаю Вас із Міжнародним днем рідної мови!

Львівський університет завжди був, є і буде охоронцем усього українського, а передусім – рідного слова. Прикро, що і сьогодні залишається гострим питання статусу української мови, яку після 20-річчя незалежності України ми змушені захищати від посягань так званих “своїх українців”. Із року в рік посилюється натиск на українську культуру: обмеження україномовного інформаційного простору переросло у майже цілковите витіснення української мови та літератури зі шкільної програми, а вивчення національної історії зведено до “рекомендованих” годин у курсі загальної історії.

Розвиток національної культури, мови, духовності є святим обов’язком кожного свідомого громадянина України. Ми маємо пам’ятати, що, за слушними словами Івана Огієнка, “без добре виробленої рідної мови нема всенародної свідомости, без такої свідомости – нема нації, а без свідомої нації – нема державности”. Саме від нас залежить подальше використання та розвиток в Українській Державі рідного українського слова, його чистоти та природної краси.

Ректор Іван Вакарчук