Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Перший у світі пам’ятник наплічнику

14 травня 2012 року у дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття першого у світі пам’ятника наплічнику. Непересічна подія зібрала знаних географів, академічну спільноту Університету й представників міської влади Львова під спільним знаменом вшанування символа всіх мандрівників, дослідників і туристів.

Зі вступним словом виступив декан географічного факультету Володимир Біланюк, який привітав усіх присутніх на відкритті й наголосив на важливості події не лише для факультету, а й для Університету й міста загалом: “Сьогодні ми є свідками відкриття першого у світі пам’ятника елементу спортивного спорядження, який об’єднує різні покоління і народи. Саме завдяки наплічнику мандрівники всього світу виживали у критичних ситуаціях, а наші студенти долали найбільші вершини України та Європи”.

Урочисто зняли накриття із пам’ятника Ректор Університету Іван Вакарчук, проректор з науково-педагогічної роботи Звенислава Мамчур і голова студентської ради географічного факультету Андрій Мичко.

Ректор Іван Вакарчук подякував ініціаторам встановлення пам’ятника, а також усім студентам і викладачам географічного факультету: “Дякую всім за цю ініціативу і бажаю, щоб ваше навчання тут було плідним і приємним”.

Після привітання Ректора студенти факультету продемонстрували еволюцію наплічників, несучи на спинах зразки спортивного спорядження різних поколінь.

Викладач географічного факультету, “легендарний мандрівник” Богдан Муха підтвердив необхідність наплічника у будь-якій подорожі і висловив сподівання на те, що пам’ятник надихатиме всіх студентів факультету на підкорення нових вершин.

Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів зазначив, що такі пам’ятники сприяють розвитку інфраструктури львівських вишів й ідеально вписуються у сам дух міста: “Логічно, що пам’ятник наплічнику з’явився саме у Львові, оскільки за весь час існування нашого міста зараз найбільше людей ходить саме з наплічниками”.

Завідувач кафедри туризму Марта Мальська відзначила, що пам’ятник знаходиться у географічному центрі міста і саме цей факт додає йому додаткового символічного значення.

Кульмінаційним моментом заходу було спільне виконання традиційних пісень туристів – “Я піду в далекі гори” Володимира Івасюка і повстанської “Гей гу, гей га”.

Олег Вівчарик
Фото Юлії Гриценко

Категорія: №4, травень 2012 р.