Незабутні дні практики

Географи в Карпатах

“Практика без теорії сліпа, еорія без практики – мертва”.
Олександр Суворов
Непомітно проминають весняні дні. Не встигнеш озирнутися, як уже сесія. Кожен хоче скласти її якнайшвидше, щоб піти на заслужений відпочинок. А географи ще місяць не відпочиватимуть – у них розпочинається навчальна практика. Слава про практики географічного факультету ходить далеко за межами нашого Університету. І це не дивно, адже вони допомагають не тільки краще засвоювати знання, а й ближче спілкуватися з природою. Найцікавішою серед навчальних практик студенти географічного вважають практику на другому курсі в Карпатах, після якої вони закохуються в ці гори. Незабутніми дні практики робить чисте гірське повітря (особливо після важкого міського), прозора джерельна вода потічків, чарівні краєвиди та насолоджування цією неймовірною красою. Але практиканти байдиків не б’ють, бо основна їхня мета – поглибити та уточнити набуті знання, і цей процес досить цікавий. Кожен мусить помочити ноги в крижаній воді гірської річки, щоб зробити належні заміри. Лопатою копати щебенистий ґрунт, щоб його описати, з’їжджати на сідницях обривистим яром, щоб не пропустити жодної точки вказаного маршруту, нести на плечах рюкзак, що важить ледь не як ти сам. Урешті, побачити всю красу і велич Карпат і водночас обов’язково голосно розмовляти, щоб не зустріти на своєму шляху ведмедів!
Дівчата набувають досвіду в приготуванні їжі на 60, а то й більше ротів, хлопці вдосконалюють техніку рубання дров. А що є краще за вечірнє вогнище, біля якого збираються виснажені після ще одного важкого й продуктивного дня студенти та викладачі і разом співають, жартують і просто розмовляють! Ця практика вчить студентів знаходити спільну мову, завжди допомагати один одному долати труднощі – практиканти повертаються з гір, наче одна велика сім’я. І впродовж навчання часто згадують ті чарівні дні…

Богдана Баюнова,
Студентська інформаційна мережа

Категорія: №4, квітень 2010 р.