День науки у Стрілках

11 червня 2012 року представники Університету відвідали Навчально-виховний комплекс “Стрілківська школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів при Львівському національному університеті імені Івана Франка”.

Делегація у складі кандидата фізико-математичних наук, асистента кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету Богдана Кулика; аспірантки кафедри геології корисних копалин геологічного факультету Соломії Кріль; аспірантки кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету Анни Котлярової та завідувача підготовчих курсів факультету доуніверситетської підготовки Анни Шахраюк взяла участь у заходах з нагоди  Дня науки.

Молоді вчені поділилися зі школярами своїми науковими ідеями та результатами досліджень. Зокрема, Богдан Кулик розповів учням про розвиток сучасних нанотехнологій, про функціональні можливості та практичне застосування скануючих тунельних мікроскопів, які можуть стати базовими фізичними метрологічними інструментами XXI століття. Не менш цікавим був і виступ Анни Котлярової, під час якого йшлося про особливості органів чуття людини, а саме – сльозову залозу. Соломія Кріль ознайомила присутніх з актуальними проблемами сучасної геології, зосередивши увагу на питаннях мінерально-сировинного комплексу України (паливно-енергетичних, водних ресурсів, твердих корисних копалин), збереження навколишнього середовища.

Учні школи також продемонстрували своє зацікавлення сучасним розвитком науки. Так, із доповіддю “Цукровий діабет на теренах Старосамбірщини” виступила Юля Стецик, учениця десятого класу. Наталя Бухней, Марія Пинька, Іван Сюсько підготували і представили цікаву та пізнавальну презентацію про історію свого села англійською мовою, а також англомовну пісенну композицію про рідний край.

У ході конструктивного діалогу представники Університету відповіли на різноманітні запитання учнів і розповіли чимало нового й цікавого щодо наукових розробок учених Львівського університету.

Юлія Гриценко