Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Світла пам’ять про Ярослава Дашкевича

У вівторок, 6 квітня 2010 року, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Урочиста академія зі вшанування пам’яті професора Ярослава Дашкевича. Цього дня минуло рівно сорок днів від часу смерті видатного українського історика і громадського діяча. Спогадами про нього прийшли поділитися його колеги і друзі з Університету, в якому з 1998 року він був завідувачем кафедри сходознавства, Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, представники вірменської і єврейської громад, представники різних вищих навчальних закладів, громадські діячі.
Присутні наголосили на вагомому науковому й публіцистичному доробку професора Ярослава Дашкевича, який він залишив нам у спадок, адже був справжнім ученим-енциклопедистом. Був Ярослав Романович і активним громадським діячем. Письменниця Ірина Калинець зазначила, що професор Дашкевич долучався до всіх суспільно важливих справ, і на його вагоме слово зважали.
Учасники академії висловили свої пропозиції щодо вшанування пам’яті Ярослава Дашкевича. Зокрема, декан філологічного факультету Університету Ярослав Гарасим запропонував у майбутньому надати кафедрі сходознавства ім’я Ярослава Дашкевича, віце-президент Союзу вірмен України Микола Кочарян вніс пропозицію створити комітет із побудови пам’ятника видатному вченому, а доцент кафедри тюркології філологічного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка Ферхад Туранли ініціював оголосити 2016 рік роком Ярослава Дашкевича.
Ведуча Урочистої академії проректор Університету з науково-педагогічної і виховної роботи Звенислава Мамчур подякувала присутнім за участь в академії і запросила написати спогади про Ярослава Дашкевича і подбати про видання його праць.
6 квітня у Науковій бібліотеці Університету відкрили книжкову виставку пам’яті Ярослава Дашкевича.

Наш кор.
Фото Олександра Лавриновича

Категорія: №4, квітень 2010 р.