VIII Всеукраїнський соціолінгвістичний семінар

12 травня у Львівському національному університеті імені Івана Франка пройшов VIII Всеукраїнський соціолінгвістичний семінар, організаторами якого були: декан філологічного факультету Ярослав Гарасим, професор кафедри загального мовознавства Галина Мацюк, аспіранти згаданої кафедри Леся Луньо, Юлія Дзябко, Оксана Трумко, Адріана Чучвара, Юрій Римашевський.
Під час пленарного засідання зі вступним словом до присутніх звернулися декан філологічного факультету Ярослав Гарасим і професор Галина Мацюк.
Семінар здійснював роботу за такими секціями: “Теорія, методологія соціолінгвістики. Зв’язок соціолінгвістики з іншими науками”, “Історія соціолінгвістики. Історична соціолінгвістика”, “Мовна ситуація. Мовна політика”, “Форми існування мови в суспільстві”, “Мова населених пунктів”, “Лінгвосоціальні аспекти тексту, дискурсу та комунікації”. Окрім уже згаданих, відбулося засідання студентської секції “Мова і суспільство” та круглий стіл на тему “Мовлення міського школяра”, учасниками якого стали студенти третього курсу філологічного факультету.
Упродовж засідання соціолінгвістичного семінару обговорили питання етномовної спільноти, соціолінгвістичної традиції, соціолінгвістичних досліджень, соціальної комунікації тощо.

Підготувала Юлія Гриценко
Фото Олега Гордійчука

Категорія: №5, травень 2011 р.