Університет – за чисте довкілля

Ботанічний сад Львівського націо­нального університету імені Івана Франка є своєрідною “зеленою перлиною Львова”, оазою, яка своєю неперевершеною красою вражає не лише львів’ян, а й гостей міста. Унікальними тропічними рослинами захоплюються і школярі, які часто з екскурсіями відвідують Ботсад, і знавці ботаніки, екологи, дендрологи. Однак краса рослинного світу передусім залежить від догляду, чистоти й шанобливого ставлення. З метою очищення території Ботанічного саду 19 квітня 2013 року студенти, викладачі, декани, проректори, представники профспілки Університету виявили ініціативу провести толоку під гаслом “За чисте довкілля”.

Сонячна весняна погода, оптимістичний настрій учасників заходу створили атмосферу активної співпраці в єдиному прагненні – зробити світ навколо кращим. Спільними зусиллями очистили озеро від торішнього опалого листя, зібрали сміття й сухі гілки, залишки після проведення технічних робіт.

Уже стала традиційною щорічна акція “Дерево від Ректора”. Так, колекція дендропарку збагатилася трьома різновидами верболозу, саджанці якого посадили спільно Ректор Університету Іван Вакарчук і Станіслав Дзюбак, президент Асоціації лозоплетіння в Польщі.

На завершення заходу працівники Ботанічного саду подарували учасникам толоки цікаві екскурсії, у ході яких ознайомили з дендро­флорою Ботанічного саду, рослинами – ефемероїдами та рослинами закритого ґрунту.

Напередодні Великодніх свят уже стало доброю традицією проводити різноманітні екологічні акції. Окрім прибирання своїх робочих місць, аудиторій та інших приміщень Університету, студенти, викладачі та працівники беруть участь у впорядкуванні територій навколо навчальних корпусів.

Тетяна ШЕМБЕРКО