Астрономічна обсерваторія

Науково-дослідна установа Львівського національного університету імені Івана Франка, найстаріша астрономічна обсерваторія України. Офіційно заснована у 1771 р. Розташована у Львові (вул. Кирила і Мефодія, 8), з 1957 р. має заміську станцію спостережень смт. Брюховичі (вул. Нова, 7). Основні напрями досліджень: фізичні процеси в атмосфері Сонця, сонячна активність та сонячно-земні зв’язки; нестаціонарні зорі різної природи змінності, зоряні скупчення, міжзоряне середовище нашої та інших галактик; будова та походження галактик, великомасштабної структури Всесвіту та її елементів; фотометрія та поляриметрія штучних небесних тіл з метою контролю космічного простору; визначення координат та відстані до спеціалізованих штучних супутників Землі для задач космічної геодезії. Обсерваторія є базою для підготовки спеціалістів, магістрів і кадрів вищої кваліфікації за спеціальністю “Астрономія” та “Астрофізика і радіоастрономія”. Обсерваторія проводить самостійно та бере участь у кооперативних програмах астрономічних спостережень, моніторингів та служб за активністю Сонця, блиском змінних зір, квазарів, галактик, лазерної локації штучних супутників Землі, контролю за космічним простором. Астрономічна обсерваторія проводить для студетів Університету “екскурсії” зоряним небом. Подробиці ви може довідатись, зателефонувавши до Обсерваторії.

Адреса:
вул. Кирила і Мефодія, 8.
Телефон: 260-03-95.
Веб-сторінка: