Як стати визнаним ученим світового рівня, або 10 причин вступати на хімічний факультет

1. Лише хімічний факультет щороку на засіданні Науково-технічної ради Львівського національного університету імені Івана Франка визнають найкращим серед решти факультетів Університету за результатами наукової роботи.
2. Лише на хімічний факультет Університету 9 вересня 2010 року приїжджав проводити семінар для студентів та співробітників Нобелівський лауреат з хімії Жан-Марі Лен, професор Страсбурзького університету імені Луї Пастера (Франція). Він залишив пам’ятний запис у книзі почесних гостей Університету. А декан факультету, професор Ярослав Каличак подарував оригінальну футболку із зображенням хімічного факультету та написом із хімічних елементів “LwIW UNiWErSiTaS”.
3. Лише хімічний факультет з-поміж усіх факультетів Університету був найглибше інтегрованим у проект “Освіта країною”, який проводив фонд “Люди майбутнього” під егідою Святослава Вакарчука. Студентка третього курсу факультету Ольга Шийка отримала стипендію для двомісячного навчання в Донецькому національному університеті, натомість на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка два місяці навчалася студентка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Альона Булга­кова.
4. Лише на хімічному факультеті працює сім лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки (ця премія – найвище визнання, яке може отримати вчений в Україні, щось на зразок національної Нобелівської премії). Професор Мар’ян Миськів став лауреатом премії 2007 р. у складі авторів колективної праці “Координаційна хімія супрамолекулярних сполук”; професори Ярослав Каличак, Богдан Котур, Володимир Павлюк, Роман Гладишевський, доцент Василь Заремба та провідний науковий співробітник Юрій Стадник – лауреати премії 2008 року в складі авторів колективної праці “Інтерметаліди, гідриди і оксиди як основа енергоощадних матеріалів”
5. Лише студенти-випускники хімічного факультету мають змогу виконувати частину магістерської роботи в лабораторіях Мюнхенського технічного університету (Німеччина) в рамках стипендії Леонарда Ейлера фонду DAAD. У 2009 – 2011 роках під керівництвом професора Т. Фесслера (Технічний університет м. Мюнхен, Німеччина), професора Р. Гладишевського та доцента В. Заремби студенти Ірина Возняк, Володимир Демчук, Ігор Ощаповський, Володимир Баран, Ірина Курилишин, Володимир Гвоздецький, Оксана Мацелко, Юрій Довгалюк змогли попрацювати на найновішому науковому обладнанні й отримати результати, які увійшли не лише до їхніх магістерських робіт, а й які представлено на міжнародних конференціях та опубліковано в міжнародних рейтингових журналах.
6. Лише співробітники хімічного факультету щороку публікують найбільше серед науковців Університету статей у виданнях так званого Філадельфійського списку (цей список формує Інститут наукової інформації (ISI) м. Філадельфія, США): 2010 року опублі­ко­вано 85 таких статей, 2009 р. – 66, 2008 р. – 80.
7. Лише студенти хімічного факультету стають переможцями та призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт: у 2010 році студентка Ольга Шийка здобула перемогу, а Ірину Самсонову відзначено дипломом ІІ ступеня; у 2009 році студент Роман Савка отримав дипломи І ступеня, а студентка Тетяна Кук – диплом II ступеня; у 2008 році відразу троє студентів – Роман Харчук, Михайло Потопник та Андрій Крупак – отримали дипломи І ступеня.
8. Лише вчені хімічного факультету 2010 року виконували шість міжнародних наукових проектів із науковцями Технічного університету м. Відень (Австрія), Сілезького університету (м. Катовіце, Польща), Університету Йожефа Стефана (м. Любляна Словенія), Інституту низьких температур і структурних досліджень ім. В. Тшебятовського ПАН (м. Вроцлав, Польща), Інституту твердого тіла та досліджень матеріалів імені Лейбніца (м. Дрезден, Німеччина), Міжнародного центру дифракційних даних ICDD (м. Нью-Таун, Пенсильванія, США): під час виконання цих досліджень низка молодих науковців мала змогу попрацювати у світових наукових центрах на найсучаснішому обладнанні; результати цих робіт опубліковано в рейтингових міжнародних журналах.
9. Хімічний факультет є найменшим серед усіх природничих факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка (серед решти факультетів меншим від нього є лише факультет культури і мистецтв), що дає змогу студентам тісно співпрацювати з викладачами та науковими співробітниками факультету, займаючись науковою діяльністю з наймолодших курсів: щороку на бюджетну форму навчання набирають 75 абітурієнтів.
10. Також студенти хімічного факультету, окрім навчання та наукової роботи, уміють чудово проводити вільний час: за попередній рік відсвяткували “День першокурсника”, “День студента”, “День Валентина”, на свято Покрови провели “Козацькі забави”, на свято Миколая відвідали сиротинець “Рідний дім” с. Сасів Золочівського району, створили студентський вертеп, підготували виставу “Вечори на хуторі біля Диканьки” та тематичний вечір “Квітка Цісик. Її життєвий шлях та творчість”.

Григорій Дмитрів,
заступник декана хімічного факультету
з наукової та виховної роботи

Категорія: №4, квітень 2011 р.