Наукова бібліотека Університету

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка є найстарішою серед бібліотек вищих навчальних закладів України – заснована у 1608 р. при Львівському єзуїтському колегіумі, якому у 1661 р. було надано титул університету.
Універсальні за змістом фонди – понад 3 млн. одиниць зберігання – є цінним зібранням української та іноземної наукової, навчальної, художньої літератури.
Фонд рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка Наукової бібліотеки внесений до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання.
Наукова бібліотека передплачує українські та закордонні періодичні видання, відповідно до профілю діяльності Університету, підтримує книгообмін із провідними бібліотеками, науково-дослідними установами, вищими навчальними закладами України та багатьох країн світу. Щороку Науковa бібліотека обслуговує понад 60 тис. читачів, яким видає у користування понад 1 млн. книг. Окрім того, читачам забезпечений доступ до бібліотеки “Французького альянсу” у Львові.
Автоматизована бібліотечна система “ГАЛС” інтегрована в загальноуніверситетське інформаційне середовище. Найцінніші документи переводять в електронну форму. До послуг читачів – ресурси відкритих електронних архівів “Антропос” (гуманітарні науки) та “Еврика” (природничі та точні науки), віртуальний читальний зал навчальної літератури у мережі WI-FI Наукової бібліотеки. Читачі Наукової бібліотеки отримують доступ до вітчизняних та світових електронних ресурсів. Зокрема, найбільшою популярністю серед студентів користується база найновіших електронних підручників видавництва “Центр навчальної літератури”.

Правила запису до наукової бібліотеки

Наукова бібліотека обслуговує читачів за “єдиним читацьким квитком”. Читацький квиток – документ, що дає право користуватися всіма абонементами (студентам і працівникам нашого Університету) та читальними залами бібліотеки.
Пластиковий читацький квиток можна замовити у пункті реєстрації (вул. М. Драгоманова, 17) на підставі поданих документів (паспорт та студентський / аспірантський квиток / службове посвідчення). Під час запису необхідно ознайомитися з Правилами користування Науковою бібліотекою та особистим підписом підтвердити зобов’язання виконувати їх.
Користувач, який втратив читацький квиток, отримує дублікат після подання заяви про його втрату та підписання обхідного листа. Втрата читацького квитка не знімає відповідальності за літературу, отриману на його підставі.
Підручники й навчальні посібники видають студентам у бібліотеках факультетів на семестр або навчальний рік.
На час літніх канікул студенти зобов’язані здати отриману літературу.
Вибуваючи з Університету, користувачі зобов’язані повернути всі книги і документи та підписати обхідний лист.

Де знайти і замовити книгу?

Для пошуку потрібної літератури користувачі можуть звертатися до:
а) електронного каталогу (надходження літератури з 1991 p.), доступного також у мережі Інтернет;
б) карткових каталогів (вул. М. Драгоманова, 5; вул. М. Драгоманова, 17):
алфавітного каталогу книг;
алфавітного каталогу періодики;
алфавітного каталогу літератури іноземними мовами;
алфавітного каталогу видань до 1941 р.;
систематичних каталогів (кирилиця, латинка).
в) електронних ресурсів (“Антропос”, “Еврика”, віртуальний читальний зал тощо).
Про нові надходження до бібліотеки можна дізнатися на сайті Наукової бібліотеки (library.lnu.edu.ua/bibl/), на виставках нових надходжень у відділі комплектування (вул. М. Драгоманова, 17; 3 поверх), у читальних залах, абонементах та під час презентацій.
Якщо у користувача виникнуть труднощі в пошуку необхідних документів, можна звернутися за допомогою до чергового біля каталогів або скористатися послугами науково-бібліо­гра­фічного відділу (вул. М. Драгоманова, 5; 3 поверх).

Де обслуговують читачів?

• Читальні зали (вул. М. Драгоманова, 5; вул. М. Драгоманова, 17): щоденно: 9.00-20.00; вихідний – неділя.
    • Абонемент (вул. М. Драгоманова 5): щоденно: 9.00-19.00; субота: 9.00-15.00; вихідний – неділя.
    • Науково-бібліографічний відділ (вул. М. Драгоманова, 5): щоденно: 9.00-18.00; субота: 9.00-16.00; вихідний – неділя.
    • Відділ україніки (вул. М. Драгоманова, 5): щоденно: 9.00-18.00; субота: 9.00-16.00; вихідний – неділя.
    • Відділ рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка (вул. М. Драгоманова, 17): щоденно: 9.00-17.00; вихідні – субота, неділя.
    • Кабінет бібліотекознавства (вул. М. Драгоманова, 17): щоденно: 9.00-17.00; вихідні – субота, неділя.
    • Міжбібліотечний абонемент (МБА) (вул. М. Драгоманова, 5, e-mail: lb_mba@franko.lviv.ua): щоденно: 9.00-18.00; вихідні – субота, неділя.

Факультетські бібліотеки:

понеділок – п’ятниця 10.00 – 18.00:

• географічного факультету – вул. Дорошенка, 41
        • гуманітарних факультетів – вул. Крушельницької, 5
        • економічного факультету – проспект Свободи, 5
        • факультету журналістики – вул. Чупринки, 49
        • факультету міжнародних відносин – вул. Університетська, 1
        • природничих факультетів – вул. Грушевського, 4
        • фізичного факультету – вул. Драгоманова, 12
        • хімічного факультету – вул. Кирила і Мефодія, 8
        • юридичного факультету – вул. Січових Стрільців, 14

понеділок – п’ятниця 9.00 – 17.00:

• математичного факультету – вул. Університетська, 1

Бібліотеки студентських гуртожитків (№№ 2, 3 і 4):

понеділок – п’ятниця 13.00 – 21.00.
Контактні телефони:
239-47-54 – приймальня директора,