Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Географія, економіка й туризм

Офіційне відкриття VII Міжнародної конференції “Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід”, організатором якого є кафедра туризму географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, відбулось 4 жовтня 2013 року в Будинку вчених.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри туризму географічного факультету Марта Мальська: “Наше існування, буття – це завжди продовження чогось, а в науці – чийогось доробку та зусиль. У Львівському університеті є викладачі, до наукових праць яких буде звертатися не одне покоління географів”.

Радо привітав іноземних гостей “у нашому давньому місті Львові – культурному центрі України” декан географічного факультету Володимир Біланюк, додавши: “Упевнений, що цьогорічна конференція стане знаковою подією для освітнього та наукового життя нашого вишу”.

Також в урочистому відкритті міжнародної конференції взяли участь заступник директора департаменту міжнародного співробітництва й туризму, начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Оксана Погорілко та заступник міського голови з гуманітарних питань Львівської міської ради Василь Косів. Зокрема Василь Михайлович констатував, що “зараз у Львові спостерігається явище “кадрового голоду”. Відтак, для вирішення проблеми потрібно налагодити конструктивний діалог між вищими навчальними закладами й інституціями туризму міста”. І як приклад зростання туристичної інфраструктури заступник міського голови навів стратегії розвитку міст Кракова та Барселони.

Незважаючи на ситуацію в туристичній сфері, “останнім часом якісно піднявся рівень географії. Вона гуманізувалась та економізувалась, вдовольняючи тепер потреби людини”, – зазначив завідувач кафедри економічної та соціальної географії Олег Шаблій. Підтримав професора і колишній декан географічного факультету, завідувач кафедри геоморфології та палеогеографії Ярослав Кравчук, наголосивши: “Географічна наука надалі зростає, що надалі матиме своє відображення у збільшенні напрямів її вивчення”.

Ольга Заставецька, завідувач кафедри географії України Тернопільського національного педагогічного інституту імені Володимира Гнатюка, запросила українських та іноземних учасників на екскурсії Тернопільщиною, містом Теребовлею та паломницьким центром у Зарваниці.

Із доповідями виступили представники вищих навчальних закладів України, Польщі, Росії, Білорусії, Італії та США. Насичена програма конференції включала триденні пленарні й секційні засідання, екскурсії та обговорення актуальних тем сучасної географічної науки.

Марія ПИЛИП