Практика студентів-філологів у Познані

Цього року п’ятеро студентів: Анна Садова, Юлія Сивоус, Соломія Ставнича, Ірина Телюх і Тетяна Химич під керівництвом доцента кафедри українського прикладного мовознавства Оксани Туркевич упродовж десяти днів перебували на практиці в Університеті ім. А. Міцкевича в Познані.
Основна мета поїздки – здобути досвід викладання української мови в польськомовній аудиторії. Усі студенти провели заняття для польських студентів II і III курсів на різні теми: «Релігія», «Праця», «Право», «Туризм. Сім чудес України», «Народна творчість». До проведення заняття студенти готувалися заздалегідь. Кожна студентка розробила конспект заняття, який ґрунтувався на системі граматичних і лексичних вправ, чотирьох видах мовленнєвої діяльності: читання, аудіювання, письмового й усного мовлення. Окрім традиційних вправ, використовували й інтерактивні методи подання матеріалу.
Після кожного заняття проводили обговорення, викладачі аналізували помилки, давали поради.
Насиченою була й культурна програма. Українські студенти відвідали вечір старовинної польської музики, оперний театр, музеї Познані, відпочинковий комплекс «Мальта».
Разом із польськими студентами мали змогу обговорити низку питань на різні теми. Присутність польських студентів, їхня опіка допомогли створити теплу атмосферу, налагодити дружні відносини.
Швидко і насичено промайнули 10 днів магістерської практики в Познані. Кожен навчився чогось нового, знайшов нових друзів, ознайомився з культурою, традиціями і ментальними особливостями поляків. А найважливіше – ця поїздка дала можливість побачити й систему освіти в Польщі і порівняти її з українською.

Анна Садова,
студентка 5 курсу