Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Семінар із фізики та хімії твердого тіла

В Університеті відбувся ХХ Міжнародного семінар із фізики та хімії твердого тіла (ISPCS-15). Учасників семінару привітав Ректор Університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович зазначив, що «У класичному університеті, окрім соціально-гуманітарних студій, обов’язково мають бути і природничо-математичні. Це свідчить про те, що суспільство має потребу в розвитку фундаментальної природничо-математичної науки. А відтак, ця ХХ ювілейна зустріч учасників Міжнародного семінару із фізики та хімії твердого тіла є прикладом консолідації зусиль для реалізації міждисциплінарних досліджень».
До вітальних слів долучився проректор із наукової роботи Роман Гладишевський. Роман Євгенович окреслив основні віхи історії Університету, зокрема зазначивши, що Львівський університет заснований 1661 року і сьогодні є одним із найстаріших вишів Східної Європи. «Упродовж століть Університет був і залишається науковим та культурним осередком. Варто відзначити, що цього року Університет став лідером за кількістю поданих заяв від абітурієнтів», – наголосив проректор.
Роман Євгенович розповів про зародження хімічної науки в Університеті й про основні етапи створення фізичного та хімічного факультетів. «І сьогодні, незважаючи на те, що Україна переживає важкі часи, учені не втрачають інтересу до науки, активно працюючи над розробленням матеріалів для побуту», – зазначив Роман Гладишевський.
З вітальним словом звернувся до учасників семінару і ректор Університету Яна Длугоша в Честохові (Польща) Зигмунт Бок. Професор подякував українським колегам за гостинність і поділився враженнями щодо свого перебування у Львівському університеті. «Проведення цього Міжнародного семінару – це чудова можливість обмінятися новим досвідом у галузі хімії і фізики, а також побачитися зі старими друзями. Я переконаний, що наша праця буде плідною», – зазначив Зигмунт Бок.
Нагадаємо, що Міжнародний семінар із фізики та хімії твердого тіла був започаткований 1996 року з ініціативи професорів Львівського університету Вадима Савицького й Оксани Бодак. Традиційно з боку Університету у ньому беруть участь науковці хімічного, фізичного, а також факультету електроніки. Співорганізатором заходу є університет імені Яна Длугоша, що в місті Честохові (Польща).
У рамках семінару впродовж 13-16 вересня з метою створення нових матеріалів та синтезу нових речовин понад 100 українських і польських науковців обговорюватимуть проблемні питання фізики і хімії твердого тіла, його будову та різноманітні властивості.

Ірина Кузьма
Фото Олега Вівчарика