Оля Гнатюк: “Немає єдиної історичної правди”

У конференц-залі факультету міжнародних відносин 15 грудня відбулася зустріч студентів із відомим літературознавцем-україністом, критиком, перекладачем, популяризатором української літератури та багаторічним працівником Посольства Польщі в Україні професором Варшавського університету Ольгою (Олександрою) Гнатюк.
На зустрічі з почесною гостею Університету були присутні ректор ЛНУ ім. Івана Франка професор Іван Вакарчук, в. о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик, викладачі та студенти Університету. Лекція Ольги Гнатюк присвячена проблемам українсько-польських відносин і віднайдення історичної правди між двома сторонами. “Головна проблема сьогодні полягає в тому, чи можливий компроміс між українськими та польськими істориками”, – наголосила професор Ольга Гнатюк.
Серед фундаментальних етапів українсько-польських відносин Ольга Гнатюк виокремила період 1920 року та взаємини між Юзефом Пілсудським і Симоном Петлюрою. “Саме ці дві історичні постаті найбільше вплинули на початок українсько-польського компромісу”, – зазначила дослідниця. Основною проблемою тривалого непорозуміння між обома сторонами, на думку доповідачки, є те, що тривалий час компроміс вважали зрадництвом своєї нації.
Щодо сучасного стану українсько-польських відносин, то Ольга Гнатюк зауважила значний поступ у процесі зближення обох держав. “Цей процес довготривалий, зближення відбувається поступово. Водночас потрібно розуміти, що нема єдиної історичної правди. У кожного правда своя, тому все, що ми можемо, – розуміти один одного”, – підсумувала гостя.

Олег Вівчарик,
Студентська інформаційна мережа
Фото Олега Гордійчука

Категорія: №11, грудень 2010 р.