2016-03-20-presentation-03У рамках конференції-обговорення «М’яка сила і діалог культур: приклад Франкофонії» в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили виставку унікальних стародруків.
На експозиції були представлені:
•    підручник з французької мови для студентів Львівської єзуїтської академії 1765 р.;
•    програма іспитів у Львівському шляхетському колегіумі 1773 р. з переліком питань для тих, хто вивчав французьку мову;
•    франкомовне мініатюрне видання Біблії 1752 р.;
•    молитовник французької королеви Марії Лещинської (1703-1768) – дружини ЛюдовікаXV;
•    франкомовні видання з описами подорожей, наукові та художні тексти XVIII-XIXст.
•    унікальне франкомовне видання каталогу української вишивки Олени Пчілки, здійснене у Парижі після заборони друку українською мовою в Російській імперії (Емський указ 1876 р.)
2016-03-20-award-03В окремих стендах – підручники, посібники та дослідження французьких філологів Львівського національного університету імені Івана Франка та колег з інших українських ВНЗ, що користуються популярністю серед університетських франкофонів упродовж останніх 10 років.
Екс-міністр, сенатор Французької Республіки Жак Лежандр під час зустрічі вручив спеціальну нагороду верхньої палати парламенту Франції – Медаль Сенату директорові університетсько книгозбірні Василю Кметю за дослідження впливу французьких традицій на українську культуру, вивчення ролі франкофонії в інтелектуальному житті Львова й університетській науці, збереження та популяризацію пам’яток Наукової бібліотеки, що відображають давні українсько-французькі зв’язки.

Тетяна Шемберко