Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Правничий коледж

Правничий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 р. № 526 “Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів” на базі ліквідованого Львівського технікуму промислової автоматики та наказом ректора Львівського національного університету імені Івана Франка від 26 червня 1997 року № 738 “Про відкриття Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка”.
У коледжі фахівців готують відповідно до навчального плану підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста з урахуванням вимог типового навчального плану. Збережено загальну кількість годин та відповідні форми контролю знань (іспит, залік, курсова робота) з усіх навчальних дисциплін, які вивчають студенти на I–III курсах юридичного факультету Університету.
Форми навчання в коледжі – денна (бюджетна та платна) і заочна (бюджетна та платна). Термін навчання на них відповідно становить три і три з половиною роки. Випускники отримують диплом про здобуття початкової вищої освіти зі спеціальності “Правознавство” за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст”. Диплом дає змогу працювати на посаді юриста в місцевих органах державної влади (обласні та районні державні адміністрації), органах місцевого самоврядування (обласні, міські, районні в містах, районні, сільські, селищні ради та їхні виконавчі комітети), органах юстиції (обласні, районні, міські управління юстиції, виконавча служба, органи РАЦСу), в інших державних органах та установах, на підприємствах усіх форм власності, а також на посадах помічників адвоката, нотаріуса.
У коледжі навчальний процес забезпечують педагогічні та науково-педагогічні працівники коледжу, відповідних кафедр юридичного факультету та загальноуніверситетських кафедр.
Під час навчання студенти додатково ознайомлюються зі специфікою роботи прокуратури, адвокатури, нотаріату та з іншими видами юридичної діяльності. Для проведення окремих занять чи лекційних курсів коледж залучає юристів-практиків.
Поглибленню теоретичних знань і формуванню в студентів практичних навичок сприяє навчальна та виробнича практика, яка проходить в органах місцевого самоврядування та в місцевих органах виконавчої влади, судових органах, органах юстиції, юридичних службах підприємств, установ і організацій Львова та області впродовж другого та третього курсів.
Освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста – добра база для подальшого вдосконалення професійного рівня через поєднання практичної діяльності та навчання.
Студенти коледжу беруть активну участь у науковому, культурному, спортивному та самоврядному студентському житті Університету.
Випускники коледжу працюють в установах різних суспільних галузей, в органах юстиції, прокуратури, адвокатури, нотаріату тощо. Серед випускників коледжу – кандидати юридичних наук, викладачі Університету та інших вищих навчальних закладів України.