У Центрі культури та дозвілля 24 травня 2016 року студенти мали можливість переглянути двосерійний документальний фільм – екранізацію спогадів генерал-хорунжого Армії УНР Всеволода Петріва про події 1917-1918 років в Україні. Автор сценарію, продюсер і режисер стрічки – Іван Канівець. Захід відбувся з ініціативи ГО «Європейська Галичина» і «Спілки учасників бойових дій «Асоціація комбатантів».
Перегляду стрічки передували знайомство та розмова з виконавчим продюсером і військовим консультантом фільму Тимуром Баротовим, якого представив проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Ярослав Гарасим.
Капітан ІІ рангу запасу ВМС ЗС України Тимур Баротов був одним зі засновників Майдану в Севастополі, а згодом, перевізши сім’ю до Львова, пішов добровольцем в афганську сотню батальйону «Айдар». У грудні 2015 року «За особисту мужність і самовідданість, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі» Указом Президента України Тимура Баротова нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня, а в березні цього року – орденом «Народний Герой України».
Активний громадський діяч Тимур Баротов після демобілізації допомагає воїнам АТО, пораненим і родинам полеглих.
Виступаючи перед студентами, гість наголосив, що ми живемо в складний час, коли в країні іде війна і щодня гинуть або втрачають здоров’я українські військові. «Кров, що ллється там, ллється і за вас, і за вашу можливість здобути освіту, – підкреслив Тимур Баротов. – Бог, Україна, народ, родина – це той сенс, за який варто воювати і віддавати життя», – переконаний Тимур Баротов.
Гість розповів і про події в Севастополі 2014 року, розмірковував про передумови та причини втрати півострова. Радянських і російських військових пенсіонерів, військовослужбовців Чорноморського флоту РФ він вважає ворогами України, які чекали слушної нагоди, щоб підняти російський триколор, що, зрештою, їм і вдалось зробити. А тих українських військових, які піддалися російській агітації та пропаганді й залишились у Криму, військовослужбовець характеризує як зрадників: «Це – зрадники! Вони присягали народу України і зрадили його!»
Тимур Баротов закликав студентів вивчати історію рідної держави, бо її незнання призводить до драматичних помилок, за які народ платить високу ціну. Як військовий консультант згаданого документального фільму, Тимур Баротов розповів про зйомки стрічки і труднощі, що їх супроводжували, а також провів паралелі між подіями, віддаленими в часовій дистанції на 100 років.
У першій частині фільму розкривається історія формування полку Костя Гордієнка у складі 7-ї Туркестанської дивізії 3-го Сибірського армійського корпусу російської армії на тлі революційних подій 1917-1918 років та повернення українських вояків у складі полку до України.
У другій частині відтворено запеклі бої в Києві з московсько-більшовицькими військами Муравйова. Глядачі побачили у стрічці Тимура Баротова в ролі поручника Андрієнка.
Тимур Баротов також розповів історію прапора полку Костя Гордієнка (синьо-жовтий стяг зі зображенням Тараса Шевченка) і про те, як окраса української світлиці стала бойовим знаменом.
Прапор, який виготовили спеціально для зйомок стрічки з реквізиту, також став бойовим стягом, оскільки спершу був на Майдані на Козацькій барикаді, а потім на війні на сході України в батальйоні «Донбас».
Анастасія Коник
Фото Олега Вівчарика