Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Студенти-іноземці про свою країну

Щороку наприкінці травня на підготовчому відділенні для іноземних громадян відбувається конкурс презентацій «Моя рідна країна», де студенти-іноземці українською мовою представляють свою Батьківщину.
У Центрі міжнародної освіти Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Львівського національного університету імені Івана Франка 20 травня 2016 року відбувся конкурс, під час якого 29 студентів із 15 країн світу продемонстрували свої знання з української мови, здійснивши своєрідну віртуальну мандрівку навколо світу від східного до західного узбережжя Тихого океану.
Ведуча конкурсу, викладач підготовчого відділення Віра Коваленко розповіла, що цього року географія студентів дуже широка – це майже двадцять країн із різних континентів: з Азії, Африки, Європи, Північної Америки і Південної Америки.
«Студенти, які розпочали навчання вісім-дев’ять місяців тому, уже достатньо добре опанували українську мову. За час навчання вони дізналися багато цікавого про Україну, її культуру і традиції, мали нагоду на канікулах відвідати інші міста. А тепер настав час, коли всі присутні зможуть дізнатися щось нове і цікаве про їхні рідні країни. І хоча конкурс проводиться щороку і про багато країн ми вже неодноразово чули, у кожній презентації завжди є щось нове і неповторне», – сказала вона.
З вітальним словом також звернувся до учасників заходу керівник Центру міжнародної освіти, заступник директора Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, доцент Віктор Кревс.
Під час презентацій молоді люди розповідали про історію, мову, географію, культуру і традиції своєї Батьківщини. Яскравий колорит рідних країв студенти намагалися передати, демонструючи красу національних костюмів, акцентуючи увагу на, можливо, маловідомих, але дуже значущих деталях: природних і  культурних особливостях та звичаях свого народу. Чи не в кожній презентації цього року була частина про національну їжу – і те, як емоційно студенти про це розповідали, засвідчило, що чи найбільше вони сумують за своєю традиційною кухнею і домашніми стравами.
Цього року також цікавою інформацією поділились студенти-іноземці про природнє диво – Кам’яне місто й озера з водою різних кольорів у Лівії, про барвистий транспорт і про традиційну боротьбу Сенегалу, про туристичні місця Марокко, про Ататюрка та найбільші міста центральної Туреччини, про весільні звичаї Непалу, про давні історичні пам’ятки Палестини, про становлення китайського письма, про традиційні корейські страви, про сучасну музику Еквадору та ще багато цікавого.
Студенти з Гани, Буркіна-Фасо та Еквадору були одягнені у традиційний національний одяг.
Деякі презентації перетворилися на справжні інтерактивні дійства з музикою і навіть танцями.
Бліц-вікторина, яку провела в технічних паузах Віра Коваленко, засвідчила, що студенти слухали презентації своїх друзів із великою увагою і запам’ятали багато цікавих фактів про різні країни.
Після тривалого обговорення члени журі, до складу якого ввійшли директор ІПОДП Юрій Занько (голова журі), проректор з науково-педагогічної та виховної  роботи Ярослав Гарасим, викладач української мови Наталія Цісар, викладач історії Павло Юрейко, викладач літератури Романія Буряк, оголосили результати.
За підсумками конкурсу презентацій І місце вибороли представники трьох країн: Жан Люк Сагна (Сенегал), Лі Джун-Вей (Тайвань), Нгуєн Мінь Тан, Нгуєн Тхі Ань Дао (В’єтнам). «Срібними» призерами конкурсу сталим: Мусса Бадіні (Буркіна-Фасо), Калол Дахал (Непал), Чжун Шен, Лі Ке (Китай). І почесне третє місце зайняли також представники трьох країн, це: Муханнад Арауд (Лівія), Мехмет Ерен, Оркун Самед Бакиоглу, Хакан Килич, Явуз Селім (Туреччина), Абдалхай Албана (Палестина).
Директор ІПОДП Юрій Занько нагородив учасників пам’ятними грамотами, подякувавши всім слухачам за цікаві презентації. Окрім цього, Юрій Степанович висловив сподівання, що навіть ті, хто по завершенню курсів навчатиметься в інших вищих навчальних закладах, пізніше все-таки приїдуть навчатися в магістратурі чи аспірантурі Львівського національного університету імені Івана Франка.
Тетяна Шемберко, Олег Вівчарик