Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Відкриття Центру вивчення турецької мови та літератури

2016-05-24-turchish_center-16За участю Ректора, професора Володимира Мельника, Надзвичайного і Повноважного  Посла Туреччини в Україні Йонета Джана Тезеля та координатора Програми Турецького агентства зі співробітництва та координації (ТІКА) в Україні Хаджи Байрама Болата 20 травня 2016 року в Університеті відбулась церемонія урочистого відкриття Центру вивчення турецької мови та літератури.
Додамо, що в 2014 році на кафедрі сходознавства імені Ярослава Дашкевича вперше було оголошено набір на спеціальність «Турецька мова та література», яка відразу привернула до себе увагу абітурієнтів. З кожним роком кількість студентів, охочих вивчати турецьку,  збільшується. А відтак,  з метою створення сприятливих умов для вивчення східних мов, а зокрема турецької, в Університеті було проведено капітальний ремонт та умеблювання приміщень, закріплених за кафедрою сходознавства, які оснащено найсучаснішим мультимедійним обладнанням.
Ці масштабні роботи були проведені в рамках проекту міжнародної технічної допомоги за фінансової підтримки Турецького агентства зі співро­біт­ництва та координації ТІКА при Раді Міністрів Республіки Туреччина.
Під час урочистого відкриття Центру координатор Програми ТІКА в Україні Хаджи Байрам Болат висловив сподівання, що така матеріально-технічна база сприятиме навчанню студентів, а відтак і вихованню нового покоління молоді, яке поглибить культурні стосунки між Україною та Туреччиною, братиме активну участь у збереженні й дослідженні спільної культурної спадщини, що є на землях Західної України.
Ректор Університету, професор Володимир Мельник подякував турецьким колегам за дієву підтримку та зацікавлення в розвитку співробітництва. «Наша співпраця розвивається досить успішно і ми вже маємо певні конкретні результати», – сказав Володимир Петрович і висловив сподівання на продовження й поглиблення партнерства з Посольством та академічними установами Туреччини.
Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель підкреслив, що Львівський університет бере активну участь в українсько-турецьких заходах. Одним із прикладів він назвав спільну конференцію з нагоди 100-річчя участі турецького війська в бойових діях у Галичині 1916-1917 років, що відбулась 19 травня 2016 року у Львові.
«Мені дуже приємно, що ваша спів­пра­ця з турецькими університетами, зокрема Університетом Сакар’я, триває. Переконаний, що разом ми зреалізуємо ще не один цікавий проект», – сказав Посол, додавши, що турецькі й українські студенти через соціальні мережі дуже активно комунікують та, навіть, спільно організовують різні акції.
Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Ярослав Гарасим відзначив успіхи турецьких студентів, які  приїхали до Львівського університету, аби вивчити українську мову. «Упродовж 8-9 місяців слухачі з Туреччини навчались на підготовчому відділенні для іноземних громадян нашого Університету, здобуваючи знання з української мови. Вони успішно завершили навчання та показали високі результати, посівши ІІІ місце в конкурсі презентацій україномовних проектів «Моя рідна країна», – розповів проректор.
Слова вдячності за фінансову підтримку та матеріально-технічну допомогу в розбудові інфраструктури кафедри сходознавства імені Ярослава Дашкевича адресував турецьким колегам і декан філологічного факультету Святослав Пилипчук.
«Нинішня подія – це один із важливих елементів для побудови «золотого моста порозуміння» між Україною і Туреччиною, який ми зводимо через Чорне море, яке нас не роз’єднує, а об’єднує», – сказав декан філологічного факультету.

Тетяна Шемберко
Фото Олега Вівчарика