Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Діалог Герта Антсу зі студентами

2016-10-04-dialogue-03Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Герт Антсу 4 жовтня 2016 року зустрівся зі студентами та викладачами факультету міжнародних відносин. Зустріч відбулася в рамках першого офіційного візиту амбасадора до Львова на початку його дипломатичної служби в Україні.
Герт Антсу коротко розповів студентам про себе, про навчання в Університеті Тарту (Таллін, Естонія) за спеціальністю політологія, роботу в секретаріаті бюро європейської інтеграції, а згодом на посаді директора у справах ЄС у Державній канцелярії, а також про свою дипломатичну службу в Бельгії, Швейцарії та Люксембурзі.
«Важливо відзначити, що дипломатичний досвід у Брюсселі – це, як операційна для хірурга, – саме там можна здобути реальні навики роботи та вдосконалити свої вміння, підвищити професійний рівень», – зауважив Герт Антсу.
Під час зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол закцентував увагу присутніх на історії становлення та розвитку Естонської Республіки після її виходу з Радянського союзу у 1991 році, а також на місці Естонії в сучасному геополітичному просторі.
«Першим завданням, яке постало тоді перед естонським суспільством – знову здобути свою незалежність, а згодом – посісти гідне місце в колі європейських країн і головне – позбутися радянщини», – підкреслив Посол.
«Радянський Союз «вбивав» будь-які ініціативи людей і їхні прагнення до змін. Як результат – на початку незалежності Естонської Республіки усі, хто прагнув її втримати, насправді не мали готовності розпочинати зміни насамперед із себе. Очевидно, що первинні процеси, які почали відбуватися в країні, стали незвичними і досить болючими для них. Але згодом Естонія почала активно розвиватися: розпочалося стрімке зро­стання економіки, здійснювалась успішна імплементація реформ, налагод­ження всіх суспільних процесів тощо. Варто відзначити, що поняття корупції в Естонії як на початку 90-х, так і сьогодні, є радше винятком, аніж правилом»,- зазначив амбасадор.
Розмірковуючи над роллю і місцем Естонської Республіки в сучасному світі й, зокрема, у Європі, дипломат відзначив, що Естонія сьогодні – успішна європейська країна, діяльність якої спрямована на власний розвиток і національну безпеку, а відтак і на розвиток Європейського Союзу. «Естонія – перша країна, в якій успішно функціонує інтернет-банкінг та е-врядування. Через Інтернет можна здійснити будь-які операції: від сплати комунальних платежів до електронного голосування на виборах та одруження он-лайн. Крім того, Естонія є успішним виробником продовольчих товарів. Сьогодні ми перебуваємо саме на тому рівні, на якому і маємо бути з огляду на 25-літню історію незалежності країни. Утім, нам потрібно прагнути до подальшого вдосконалення», – переконаний Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні.
За словами естонського дипломата, будувати і розвивати країну, розділяючи свою незалежність з іншими, – дуже важко. «Україні сьогодні варто сфокусуватися на реформуванні судової, політичної, енергетичної та інших сфер й активно боротися з корупцією. Переконаний, що у вас є багато талановитих технократів, які здатні побудувати сильну і процвітаючу країну. Боротьба триває для усіх нас!» – вважає Герт Антсу.

Ірина Онисько.

Фото Олега Вівчарика