Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Початок нового навчального року

2016-09-01-study-631 вересня відбулись урочистості з нагоди початку нового 2016-2017 навчального року. Після святкової літургії в Церкві Преображення Господнього на площі перед пам’ятником Іванові Франку зібралась академічна спільнота для проведення урочистої посвяти першокурсників у студенти Львівського національного університету імені Івана Франка.
У цій знаменній події взяли участь: Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, міський голова Львова Андрій Садовий, директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій, Заслужений економіст України, президент корпорації «SoftServe» Тарас Кицмей, заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Долішня, Ректор Університету, професор Володимир Мельник, викладачі, працівники та студенти Львівського університету, першокурсники та їхні батьки. 
Із початком нового навчального року привітав університетську спільноту, високоповажних гостей, дорогих першокурсників Ректор Університету, професор Володимир Мельник: «Шановні першокурсники, ви стали студентами одного з найстаріших і найпрестижніших університетів не лише України, але й Європи. 350-літня історія нашого Університету – це історія невпинного наукового поступу і фундаментальних відкриттів світового рівня, це історія формування унікальної університетської демократичної атмосфери з академічними цінностями і національними традиціями. Наш Університет завжди був осередком формування творчих людей, які прагнули свободи і демократії, – молоді, яка завдяки своєму невсипущому розуму і наполегливій праці намагалася осягнути закони світобудови, збагнути сутність людського життя і призначення людини у цьому світі». Ректор закликав молодих людей пам’ятати, що через відкритий діалог зі своїми наставниками, викладачами, колегами і друзями відбувається процес навчання й активного самовдосконалення. «Цей процес дасть Вам можливість сповна насолодитись плодами своєї інтелектуальної праці», – сказав він.
Володимир Мельник зазначив, що «Університет – не самоціль, а засіб для розвитку молоді, плацдарм для формування вільної людини, адже справжня свобода починається там, де є відчуття внутрішньої відповідальності за долю своєї сім’ї та родини, нації та країни. Закликаю вас пам’ятати безсмертні настанови Івана Франка, який говорив, що ми повинні відчувати себе українцями, боліти болем своєї Батьківщини, любити країну жертовною працею, а не голосними фразами». На завершення виступу Володимир Петрович закликав усіх схилити голови перед Героями Небесної Сотні та новітніми Героями України, які віддали свої життя, обстоюючи незалежність нашої держави в боротьбі з російським агресором.
Також Ректор подякував батькам, які виховали нову генерацію свідомих українців, які вже завтра працюватимуть над розбудовою нашої держави, і викладачам, які щоденною працею творять академічне середовище Львівського національного університету імені Івана Франка.
У новітній період української історії викладачі та студенти Університету взяли безпосередню участь у Революції Гідності та в кривавому протистоянні з московським окупантом, поклавши на вівтар національної свободи і державної незалежності власне життя. Пам’ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.
Після виголошення Присяги Студента Львівського національного університету імені Івана Франка Ректор Університету провів урочистий акт імматрикуляції студентів першого курсу. Ця академічна традиція сягає витоками періоду середньовічних європейських університетів і засвідчує велику пошану, високу честь і статус університетського вихованця. Урочистий акт імматрикуляції в ЛНУ ім. Івана Франка відновлено у 2011 році з нагоди 350-річного ювілею Львівського університету.
Особливою гордістю Львівського університету є його студенти та випускники. До першокурсників звернувся, Міністр інфраструктури України, випускник Університету Володимир Омелян: «Шановні першокурсники, бажаю вам безкінечної любові – любові до себе, любові до країни, любові до того, що ви робите. Тоді ви будете в гармонії. Не обмежуйтесь університетськими стінами – дивіться вперед, вчіться щодня. Зараз ми маємо дійсно унікальний шанс для країни. Тож упевнено крокуйте вперед і самовдосконалюйтесь, адже теперішні першокурсники невдовзі стануть міністрами, винахідниками і науковцями, які своєю працею спрямують розвиток країни у правильне русло. Не вірте нікому, коли вам говорять, що ви чогось не можете. Ви можете все!»
Від імені депутатів Львівщини привітав першокурсників голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин: «Дорогі першокурсники, сьогодні починається етап вашого життя, на якому буде дуже багато нового – перша любов, перше розчарування, перша серйозна робота. Але завжди пам’ятайте одне: не кидайте розпочате на півдорозі й усе доводьте до кінця. Головна ваша місія – стати успішними громадянами своєї держави».
До вітальних слів долучився перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, який побажав студентам мужності і терпіння, щирості та незламності духу на новому етапі дорослого життя.
«Шановні першокурсники, бажаю вам бути чесними, адже найважчі докори – це докори власного сумління. Бажаю вам мати у серці Бога, бо Він – це Правда», – звернувся до студентів міський голова Львова Андрій Садовий.
Привітав першокурсників із початком нового навчального року ще один випу­скник Університету, Заслужений економіст України, президент корпорації «SoftServe» Тарас Кицмей: «Дорогі першокурсники, знаю, що ви затратили багато сил та енергії, щоб стати студентами Львівського університету, але ще більше зусиль вам знадобиться для того, аби здобути нові знання. Будьте активними на цьому шляху, самовдосконалюйтесь, розвивайте в собі лідерські та комунікативні навики. Бажаю вам стати достойними громадянами нашої країни».
Заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Долішня закликала студентську молодь пам’ятати про її основну місію – здобувати знання. «Невпинно і віддано працюйте, інакше вам ніколи не вдасться видобути ті «перли знань», про які говорив Іван Франко. Цінуйте і плекайте свою студентську дружбу, щоб вона залишилась на все життя. Мрійте про неможливе і воно обов’язково збудеться», – наголосила Галина Долішня.
Від імені студентів-старшокурсників привітав молодших колег магістр юридичного факультету Олег Корнат. Він закликав першокурсників пам’ятати слова морального авторитета української нації, предстоятеля УГКЦ Любомира Гузара, який говорив, що нинішнє покоління є надією українського народу на гідне майбутнє. «Тому бажаю вам бути активними співтворцями Української держави», – побажав Олег Корнат.
Після урочистостей з нагоди початку нового навчального року відбулися зустрічі деканів факультетів і директорів коледжів зі студентами-першокурсниками.

Уляна Севастьянів
Фото Олега Вівчарика