Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Науково-навчальна поїздка до ФРН

2016-11-07-daad-02-%d0%bf%d0%be%d1%97%d0%b7%d0%b4%d0%ba%d0%b0-%d0%b4%d0%be-%d1%84%d1%80%d0%bdНа підставі угоди між Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) і Львівським національним університетом імені Івана Франка з 16 по 27 жовтня 2016 року група студентів географічного факультету під керівництвом доцента кафедри економічної і соціальної географії Василя Стецького здійснила науково-пізнавальну й навчальну поїздку до ФРН за програмою «Студентські поїздки до Німеччини».
Учасники делегації відвідали низку лекцій із головних напрямів сучасних географічних досліджень провідних професорів університетів Німеччини. Зокрема, автора підручника «Соціально-економічна географія Німеччини»,  доктора Ельмара Кульке з  Університету імені Гумбульдта в Берліні, Сергія Мелхєра з Віадріни у Франкфурті на Одрі, а також  доктора Даніеля Шіллера з Грайсвальдського університету, доктора Флоріана Дюкмана з Кіля і доктора Мартіни Нейбургер із Гамбурґа, зустрілись і поспілкувались зі студентами.
Важливим етапом програми стали візит до парламенту ФРН і спостереження за роботою та дискусіями парламентарів різних політичних партій і сил країни.
Учасники поїздки також ознайомились із геолого-інженерними умовами видобування бурого вугілля в кар’єрі Боксберґ, технологічними процесами виробництва електроенергії на електричній станції «Vattenfall» та роботою водоочисної станції в Берліні.
Актуальними, з огляду на українські реалії та виклики часу, стали екскурсії на рекультивовані й адаптовані під рекреаційні зони відпочинку колишні території буровугільного кар’єру, знайомство з практичними заходами щодо відновлення рекреаційних зон узбережжя Балтійського моря на острові Рюґен, спостереження за основними функціональними зонами й технологічними процесами на Кільському судноплавному каналі.
Цікавими та пізнавальними були зустрічі студентів-географів із провідними фахівцями управлінь соціально-економічного розвитку міст Ціттау і Франкфурта на Одрі, а також національно-культурного центру Лужицьких сербів у Бауцені (Будишин), де учасникам поїздки розповіли про проблеми та перспективи господарського розвитку цих міст і навколишніх територій, про сучасний культурно-освітній стан і збереження національної ідентичності сорбської слов’янської меншини в межах великої німецької держави.
Усі навчальні екскурсії за програмою DAAD «Студентська поїздка до Німеччини» мали навчальний характер, спонукали учасників до численних роздумів та обговорень.

За інформацією учасників поїздки