Каменяр: Інформаційно-аналітичний часопис Львівського національного університету імені Івана Франка

Вчена рада з нагоди Дня Університету

2016-10-12-university_day-0317 років тому Університетові було надано статус «національного». Ця відзнака засвідчує місце Університету в українському суспільстві, його наукові та педагогічні досягнення, а головне – роль Університету як соціокультурного феномену у вирішенні завдань націокультурного будівництва», – звернувся до членів Вченої ради, студентів і гостей урочистостей з нагоди відзначення Дня Університету Ректор Володимр Мельник.
За словами Ректора, результати діяльності колективу – яскраве підтвердження розуміння академічною спільнотою своєї відповідальності за долю української нації й держави, мови та культури, освіти й науки.
«В Університеті засадничими є принципи поваги до викладача й студента, демократичності при ухваленні рішень, прозорості у фінансово-економічних питаннях, відповідальності за виконання поставлених завдань, слідування національним та академічним традиціям, відкритості до світу та інноваційного розвитку. Усе це дає підстави для оптимістичної оцінки перспектив розвитку Університету в сучасному конкурентному світі, переконаності, що колектив Університету збереже свій національний вимір і вирішить питання реформування науково-навчального процесу, суттєвого підвищення якості навчання, підготовки компетентних фахівців. Це наше стратегічне завдання і ми його виконаємо!» – запевнив Ректор Володимир Мельник.
Представники міської та обласної влади: заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Мар’яна Вільшинська, директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації   Любомира Манзій, заступник Міського голови міста Львова Марта Литвинюк привітали Львівський університет із «Днем народження» та вручили науковцям і викладачам державні нагороди, почесні грамоти та подяки.
Цьогоріч у засіданні Вченої ради Університету взяли участь Почесний доктор Львівського університету Ігор Юхновський та делегація з Дебреценського університету (Угорщина) у складі: доктора Угорської Академії наук, професора, декана, директора Інституту угорської і світової історії Клари Папп, доктора Угорської АН, професора, керівника академічної наукової групи гуманітарного факультету Аттіли Бараня, професора гуманітарного факультету, завідувача кафедри нідерланістики Габор Пустаї, керівника деканату гуманітарного факультету Золтанне Немеш.
Від імені випускників 1966 року привітав свою альма-матер український мореплавець-екстремал, двічі занесений до книги Світових Рекордів Гіннеса (2001 – за рекордну швидкість під час переходу Індійського океану, 2007 – за сукупність обох плавань), який у 2004 році на весловому човні сам перетнув Атлантичний океан, а в 2005 році – Індійський океан, третя людина у світі, яка подолала два океани, випускник біологічного та геологічного факультетів ЛНУ ім. Івана Франка Павло Рєзвой. Павло Дмитрович розповів про свої морські подорожі океанами, додавши: «Я радий, що мої мандрівки океаном послужать на славу рідному факультету й Університету».
Найбільшою гордістю Університету є його студенти, викладачі та працівники, які наполегливою, невтомною щоденною працею спричиняються до невпинного поступу. Традиційно в День Університету за здобутки в науковій і педагогічній діяльності викладачам і працівникам, авторам найкращих видань вручили грамоти.
Додамо, що 2011 року Вчена Рада Університету започаткувала відзнаку для нагородження найкращих студентів-старшокурсників. Цьогоріч за відмінне навчання, популяризацію української культури й активну громадянську позицію нагородили студентку філологічного факультету Ольгу Борівець і студента факультету електроніки Віктора Апопія.
Завершились урочистості святковим концертом мистецьких колективів Центру культури та дозвілля.

Тетяна Шемберко
Фото Олега Вівчарика