Гарне свято за доброї традиції

Сімнадцятий за ліком Форум видавців у Львові ще раз засвідчив свою величність. Адже масштаби цього книжкового свята щороку ширшають. І жодні перепони не завадили знову прибути до міста Лева відомим письменникам і, звісно, численним видавцям та шанувальникам книги з усієї України та далеко з-за її меж. Асортимент літератури, яку змогли побачити відвідувачі, милував око і дорослих, і юних читачів. Хоч ціни на деякі видання чималі, усе ж покупці покидали колиску форуму – Палац мистецтв – не з порожніми руками.
Широкою та багатоплановою була книжкова експозиція Видавничого центру Львівського національного університету імені Івана Франка. Книжки приблизно 300 найменувань представили для поціновувачів друкованого слова університетські поліграфісти, які досить ретельно готувалися до ХVII Форуму видавців. Усі охочі могли на нашому стенді № 134 вибрати літературу на різні смаки: навчальну, навчально-методичну, наукову, довідкову. Традиційно найбільш пріоритетні – підручники і навчальні посібники. З доробком видавців Франкового університету ознайомлювали спеціально підготовлений до форуму тематичний перелік книжок, дещо раніше випущений каталог видань Видавничого центру “Світ книг – світ знань” та найсвіжіший номер газети “Видавничий вісник”.
Ще один вагомий захід популяризації університетських книжок – традиційна участь у конкурсі “Найкраща книжка Форуму видавців у Львові”. Цього року на суд вимогливого журі Видавничий центр запропонував аж 24 видання. І дуже приємно, що після неабиякої конкуренції серед майже 400 книжок-учасниць дві нагороди заслужено здобули автори видань з Франкового університету. Декан філософського факультету професор Володимир Мельник – автор монографії “Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз” – отримав спеціальну відзнаку Малого журі науковців (гуманітарні науки), а директор Інституту франкознавства доцент Святослав Пилипчук – відповідальний секретар двотомного збірника наукових праць “Іван Франко: дух, наука, думка, воля” (Матеріали Міжнародного наукового конгресу, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Франка (Львів, 27 вересня – 1 жовтня 2006 р.) – від імені творчого колективу цього видання отримав персональну відзнаку президента Форуму видавців.

На знімках: 1) під час вручення нагород переможцям конкурсу “Найкраща книжка Форуму видавців у Львові”; 2) поціновувачі друкованого слова не оминають книжкового стенду Видавничого центру

Доброю справою, започаткованою чотири роки тому, є проведення під час Форуму видавців презентацій книжок університетських науковців. Видавничий центр не порушив цієї традиції й у вересні цього року. У Дзеркальній залі присутні змогли ознайомитися з творчим доробком директора Інституту франкознавства доцента Святослава Пилипчука – відповідального секретаря двотомного збірника наукових праць “Іван Франко: дух, наука, думка, воля”; професора філологічного факультету Володимира Працьовитого – автора навчального посібника “Українська історична драматургія”; доцентів факультету іноземних мов Ольги Федоренко, Стефанії Сухорольської, Ольги Рудої – авторів підручника “Основи лінгвістичних досліджень”; професора фізичного факультету Володимира Капустяника, доцента Українського національного лісотехнічного університету Володимира Мокрого – авторів навчального посібника “Прикладна спектроскопія”; декана філософського факультету професора Володимира Мельника – автора монографії “Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз”; професора факультету культури і мистецтв Богдана Базиликута – автора навчально-методичного посібника “Українські народні пісні для мецо-сопрано”; професора біологічного факультету Степана Гудзя, доцента біологічного факультету Тараса Перетятка, старшого наукового співробітника Львівського державного університету фізичної культури Юлії Павлової – авторів навчального посібника “Загальна вірусологія” із серії “Біологічні студії”.
Ведучий цієї представницької презентації заслужений професор Франкового університету Олег Шаблій перед початком обширної розмови про творчий доробок авторів названих вище книжок запросив до слова проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’яна Лозинського. Проректор, зокрема, повідомив присутнім приємну звістку про перемогу в конкурсі “Найкраща книжка ХVII Форуму видавців у Львові” двох університетських видань, а також подякував науковцям за плідну творчу працю. Так збіглося, що заслужені нагороди – гарно оформлені шкіряні грамоти з вказаними номінаціями – пощастило отримати з рук проректора під оплески присутніх двом учасникам презентації: професорові Володимиру Мельнику – авторові монографії “Філософія. Наука. Техніка: Методолого-світоглядний аналіз” та доцентові Святославу Пилипчуку – відповідальному секретареві двотомного збірника наукових праць “Іван Франко: дух, наука, думка, воля”.
Обговорювали презентовані книжки у невимушеній творчій атмосфері. У кожному виступі автори намагалися переконливими фактами ще раз підкреслити вагомість свого видання, а заодно дати вичерпні відповіді на всі запитання учасників презентації.
На приємну несподіванку перетворилася фінальна частина презентації, коли професор факультету культури і мистецтв Богдан Базиликут після розповіді про свій навчально-методичний посібник “Українські народні пісні для мецо-сопрано” вивів на імпровізовану сцену в Дзеркальній залі своїх вихованців. Дівчата і хлопці в національному вбранні неповторним виконанням шести українських пісень заполонили зал. Бурхливі оплески були подякою і шаною їм та всім учасникам і організаторам презентації.

Богдан Копанський
Фото Василя Рогана