Орієнталістика в Україні: традиції та актуальні проблеми

14–15 жовтня 2010 р. відбулася Міжнародна наукова конференція з нагоди 75-річчя Яреми Євгеновича Полотнюка “Орієнталістика в Україні: традиції та актуальні проблеми”. У заході взяли участь 120 дослідників з України, Росії, Ірану, Грузії та Кореї. На пленарному засіданні учасників конференції привітала голова оргкомітету, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка з навчальної та науково-педагогічної роботи М. Зубрицька. Вступне слово виголосив заступник декана філологічного факультету В. Будний. З допові­дями про засновника сучасного сходознавства у Львівському національному університеті імені Івана Франка Ярему Полотнюка виступили доцент кафедри української мови Н. Захлюпана та старший викладач кафедри сходознавства Р. Гамада. Цікаві доповіді прочитали доктор філологічних наук, професор Київського на­ціо­нального університету імені Тараса Шевченка К. Тищенко, доктор історичних наук, завідувач відділу євразійського степу Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України О. Бубенок, доктор філологічних наук, завідувач кафедри грецької філології Маріупольського державного університету В. Бушаков, завідувач кафедри Близького Сходу Інституту філології Київського на­ціо­наль­но­го університету імені Тараса Шевченка Т. Маленька та ін. Відбулися засідання секцій історії країн Сходу, Далекого Сходу та Близького Сходу, культури країн Сходу, які, зважаючи на велику кількість учасників, поділили на підсекції.

Ювіляр Ярема Полотнюк приймає вітання від учасників конференції

Також у межах конференції професор К. Тищенко прочитав студентам нашого Університету лекцію “Аббасиди проти Омейядів: топонімічний слід в Україні”. Після плідної дводенної роботи учасники конференції оглянули пам’ятки міста. Особливо цікавою екскурсія була для гостей із-за кордону, адже вони вперше відвідали Львів. Учасники наукового форуму наголосили зокрема на високому організаційному рівні конференції. Проведення заходів такого типу сприяє підвищенню статусу науковців-сходознавців, розширює можливості для міжнародної співпраці.

Ірина Яремчук,
асистент кафедри сходознавства філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка